Tõnis Oja • 23. detsember 2001 kell 22:00

Hansapanga aktsia on suhteliselt kindel

Möödunud kolmapäeval kirjutas Äripäev sellest, et finantsnõustajad soovitavad lühiajalise vaba raha, mida soovitakse kindlasti säilitada, paigutada tähtajalisele hoiusele või siis rahaturufondi. Olen sellega absoluutselt päri. Nendel, kes soovivad oma raha kindlasti täielikult säilitada, pole aktsiaturule asja. Enne, kui keegi soovib oma vaba raha paigutada aktsiatesse, tuleb endale selgeks teha, kui palju on ta valmis investeeritud rahast kaotama ? kas 5, 15, 25 protsenti või koguni rohkem.

Aktsiaturg on potentsiaalselt suure tuluga, kuid samas on see ka suhteliselt riskantne investeering. Eriti riskantne on see siis, kui ostetakse vaid ühe ettevõtte aktsiad. Ka kõige usaldusväärsem ettevõte võib ühel hetkel sattuda ületamatustesse raskustesse. Värske näide on USA energeetikagigant Enron, kes veel aasta alguses oli käibe poolest maailma ettevõtete juhtkolmikus ning mille aktsia maksis täpselt aasta tagasi 86,62 dollarit. Tänaseks on Enroni aktsionärid peaaegu kogu oma investeeringust ilma.

Nendele, kes on valmis osa oma investeeringutega veidikene riskeerima, julgen soovitada Hansapanga aktsiat, mis järgneva poolaasta jooksul võiks olla üks kindlamaid aktsiaid vaata et kogu maailmas. Tõusupotentsiaal on 20 protsenti, kukkumise tõenäosus minimaalne.

Maailma majandus on ka uue aasta esimesel poolel üsna habras. Eesti majanduskasv peaks olema muu maailmaga võrreldes suhteliselt korralik. Hansapanga juhtkond töötab hästi. Miks mitte olla Baltimaade võimsaima finantsettevõtte väikeomanik.

Hetkel kuum