Ülo Toomsalu • 8. veebruar 2002 kell 6:08

Ühistud hülgavad Tooli ja Lukase võlgades firma

Vee ja kütte eest 50 miljonit krooni võlgu olevas Toomas Tooli ja Rait Lukase kinnisvarahooldusfirmas pettunud Tallinna majavalitsused ning ühistud otsivad uusi kinnisvarahaldajaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna kinnisvarahooldusturul oma osaluse suurendamise eest võitleva Minu Vara juhatuse esimehe Jens Haugi sõnul on võlgades Baltic Real Estate Managemendi (BREM) haldamise alt ülejooksikuid päris palju.

?Ülejooksikuid on täna (eile ? toim.) hommikust saadik, aga ka varem. Nad on ju pantvangi seisus ning ei tea, kuhu nende 50 miljonit viidud on,? ütles Haug, tunnistades, et loomulikult on nende firmal oma huvi mängus. ?Kuid kõigile on antud võrdsed võimalused turul tegutsemiseks ning klientide hoidmiseks.?

?Ühepoolselt ei saa siiski lepingut lõpetada ning majavalitsuste puhul peab oma sõna ütlema linn,? märkis Haug. ?Ühistute puhul otsustab maja nõukogu, kelle haldamise alla minna.? Haug ei soostunud nimetama, kui paljud kliendid nende poole on pöördunud.

BREM asus vähem kui aasta tagasi haldama kaheksat linna majavalitsust ning on selle ajaga jäänud Tallinna Vee ning Tallinna Kütte ees 50miljonilise võlgnevusse.

Haug taunis linna käitumist, mis andis suurvõlgnikust firmale ligi kuu armuaega. ?Tuumaseen kasvab ning selle plahvatamisel ei saa kasu ei linn ega elanikud, vaid mõned teised mehed,? märkis ta.

BREMi ühe omaniku, kinnisvaraärimehe Toomas Tooli sõnul on probleem nende ja kahe eraettevõtte lahendada ning linnal pole siin suurt sõnaõigust. Samas toonitas ta, et ostetud majavalitsused ei olnud briljantses olukorras ning et elanikud peavad ise hoolsamalt makse maksma.

Hetkel kuum