Ülo Toomsalu • 19. veebruar 2002 kell 6:19

Strohi külmarohu pudelis ujus kopsakas klaasikild

Viis külmarohu Strohi joojat olid ilmselges ?okis, kui napsu lõppedes pudenes pudelist viimasesse pitsi klaasikild, kirjutab SL Õhtuleht.

Joonlauaga mõõtes oli see ühtpidi 7 ja teistpidi 17 mm suurune.

?Oleks pudelist otse joonud, siis ma teiega praegu siin ei räägiks,? kinnitab rakverlane Andres. Pudelist viimasesse pitsi kukkunud klaasikild pärines ilmselgelt mõne teise pudeli kaelast.

?Tuba oli hämar, olin vintis ka pisut. Palju ei puudunud, et oleks selle klõmpsti alla neelanud ja valmis,? kirjeldab Andres. Ta ei süüdista Viru-Jaagupi kauplust, kust pudeli ostis. Seal on müüjaks tema abikaasa. Eelkõige peab ta lohakaks Strohi maaletoojat, kes jättis pudeli kontrollimata.

Strohi maaletooja firma Avallone sekretär kinnitab, et varem pole Strohi pudelist midagi kõrvalist leitud. ?Strohi toodetakse Saksamaal ja ma tean, et selle noormehega saadi kenasti kokkuleppele,? ütles sekretär.

Andres kinnitab, et ta võttis ingliskeelse kirjaliku vabanduse vastu, kuid tasuta asenduspudel, mis Andresele lubati, jääb ilmselt saamata. Lausa sellepärast Rakverest pealinna sõitma ta ei hakka.

?Pealegi oli see nii solk, et ei himustagi ausalt öeldes uut pudelit,? annab Andres napsule oma hinnangu.

Tarbijakaitseameti avalike suhete peaspetsialist Kristina Vaksmaa soovitab inimestel, kes leiavad midagi toidu seest, minna kaebama kauplusse või tootja juurde.

?Kui tootja asub Eestis, siis parem otse sinna. Oma kogemusest tean, et kõik sellised asjad hüvitatakse, tarbijale tullakse kiirelt ja rõõmuga vastu, see on ju ettevõtte huvides,? ütles Vaksmaa. ?Varasemast ajast tuleb meelde, et üks inimene leidis pasteedikarbist väikese loomaskeleti. Tortidest ja leivatoodetest on leitud naelu ja rauatükke. Klaasikilde on ka olnud,? teab ta.

Hetkel kuum