Ülo Toomsalu • 27. märts 2002 kell 6:04

EPL: Parkimistrahvi maksmata jätnud pääsevad karistusest

Parkimistrahvi maksmata jätnud inimestelt pole praegu võimalik trahvi sundkorras nõuda ning kui riigikogu ei seadusta auto omaniku vastutust parkimiskorra rikkumise eest, siis jäävadki valesti parkijad karistuseta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna liikluskorralduskeskuse juhataja Vello Kooniku sõnul saab linn praegu valesti parkimise eest trahviraha vaid neilt autojuhtidelt, kes selle vabatahtlikult ära maksavad.

Neilt, kes aga maksmata jätavad, pole liikluskorralduskeskusel võimalik seaduslikul teel trahviraha välja nõuda.

?Praegu me lihtsalt ei saada trahvinõudeid edasi täituritele, kuni selgus saabub,? lausus Koonik. ?Trahvid kirjutame välja, kuid me ei saa selgitada, kes see konkreetne rikkuja on.?

Kooniku sõnul ei saa parkimiskontrolörid valesti parkinud autojuhtide isikuid välja selgitada, kuna liikluskorralduskeskuse töötajatel pole seaduslikku õigust autode omanikelt aru pärida ja seda võivad teha vaid politseinikud.

?Parkimiskontrolöri eripära on selles, et tema n-ö suhtleb autoga ja politsei suhtleb inimesega,? selgitas Koonik. ?Nii on see ka igal pool mujal maailmas. Ja asi peab olema ikka nii, et auto omanik vastutab.?

Politsei poole liikluskorralduskeskus valesti parkijate isikute väljaselgitamiseks pöörduda ei kavatse. ?Politsei ei jõuaks sellega tegeleda,? ütles Koonik. ?Neid rikkumisi on niivõrd palju.?

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti teatel on linnavalitsus teinud riigikogule ettepaneku sõiduki omaniku ja juriidilise isiku vastutuse kehtestamiseks liiklusseaduse muudatustena.

Liikluskorralduskeskus loodab riigikogule, kes teeks liiklusseaduses muudatuse ning sätestaks auto omaniku vastutuse valesti parkimise eest. Kooniku sõnul loodavad nad ka, et riigikogu annab seadusemuudatusele tagasiulatuva jõu. Sel juhul saab Tallinn sisse nõuda ka need parkimistrahvid, mis pole veel aegunud ehk mille väljakirjutamisest pole möödunud kolme kuud.

Hetkel kuum