Ülo Toomsalu • 11. aprill 2002 kell 6:09

EPL: Tallinn ehitab 2000 korterit

Tallinn ehitab viie aastaga 2000 uut munitsipaalkorterit ning 25 eramut, kus on eelisõigus sundüürnikel.

Ehitus algab tuleval aastal ning linnaametnike prognoosi kohaselt valmib igal aastal 400 uut munitsipaalkorterit, kirjutab Eesti Päevaleht. Lisaks sellele loodab linn, et erasektor ehitab samal ajal 600 korterit aastas, mis koos linna rajatavate korteritega annaks pealinlastele 2008. aastaks juurde 5000 eluaset.

?Kuna paljudel peredel pole majanduslikel põhjustel võimalik endale korterit või maja soetada, siis vähendaks linna eestvõttel lähiaastail 5000 eluaseme ehitamine defitsiiti ja pidurdaks müügi- ning üürihindade tõusu,? ütles abilinnapea Jaan Moks.

Kinnisvarabüroo Arco Vara korterigrupi juhi Andrei Ostovi sõnul on aga lisanduvate korterite arv Tallinna kohta tühine ning hindu korteriturul see ei mõjutaks.

?Küll võib see mõjutada eraisikute väljaüüritavate korterite igakuist rendihinda,? lausus Ostov. ?Kuid selle väljaütlemine vajaks enne põhjalikku analüüsi.?

Kogu elamuehitusprogramm läheb maksma ligi 1,2 miljardit krooni, mille linn tahab laenata pankadelt ning 25 protsendi ulatuses saada riigilt.

Individuaalelamute ehitamiseks kuulutatakse välja riigihankekonkurss, kus madalama pakkumise teinud firma saab õiguse majad valmis ehitada ning need sundüürnikele linnavalitsuse fikseeritud hinnaga maha müüa.

Linnavalitsuse andmetel oleksid ligi 10?12 protsenti sundüürnikest võimelised ning sooviksid ehitatavaid eramuid pikaajalise soodsa laenulepinguga ära osta.

Munitsipaalkorterite üürihinnaks kavandatakse 20 krooni ruutmeetrilt, kuid korterite erastamise tingimused pole veel selged.

Hetkel kuum