18. aprill 2002 kell 11:29

Põhjala börsid: Nokia langenud juba üle kümnendiku

Keskpäeval oma kvartalitulemused avaldanud Nokia on surunud Helsingi börsi ja kogu Euroopa tehnoloogiasektori langusse.

Kuigi maailma suurim mobiiltelefonide tootja esimesi kvartali puhaskasum ületas märgavalt analüütikute prognoose on Nokia tuleviku suhtes ettevaatlik ning ei näe kuskilt kiiret kosumist.

Teise kvartali müügikasvu prognoosi kärpimine 2-7% peale ning maailma mobiiltelefonide selle aasta müügiprognoosi ligi 5% allatoomine oli aktsia kella 13:25 viinud Helsingi börsil 20,92 euroni ehk 10,7% miinusesse.

Ettevõtte aktsiat ei päästnud ka see, et ta lubas selle aasta kasuminumbrid täis teha. Maaklerite sõnul tahavad investorid näha lisaks kasumitele ka mahtude märgatavat kasvu, mida aga ei ole.

Nokia Rootsi rivaal Ericsson oli kella 13:25 Stockholmi börsil odavnenud 7,2%, tasemeni 38,30 Rootsi krooni.

Maaklerite sõnul langes Ericssoni aktsia peamiselt Nokia võrguseadmete sektori kehva väljavaate tõttu, mis mõjutab Rootsi ettevõtet märksa rohkem kui mobiiltelefonide kehv müügiprognoos.

Veidi paremini on Stockholmis läinud aga maailma suurimal kuullaagrite tootjal SKFil, mis vaatamata nõrgale nõudlusele turul ületas oma esimese kvartali kasumiprognoosi ning oli kella 13:25 tõusnud 0,6%, tasemeni 248 Rootsi krooni.

Hetkel kuum