Viktoria Korpan • 27. mai 2002 kell 12:59

Eurovisiooni internetiülekanne oli USAs ?psühhedeeliline lapitekk?

Eurovisiooni netiülekanne tundus New Yorgi Eesti Majas suurele ekraanile kuvatuna kui ?psühhedeeliline lapitekk?, näha oli vaid esinejate kujutisi.

New Yorgis elav eestlane Arne Pajula kirjutas Eesti Päevaleht Online?ile, et Eesti Maja korraldas Eurovisiooni ühisvaatamise, mida oli tulnud kaema mitusada inimest.

Enamik neist olid kohalikud noored, keda Eesti Maja tavaüritusel enamasti ei kohta, teatas Pajula. 25dollariline sissepääsupilet andis lisaks ülekande vaatamisele võimaluse ka rootsi lauas süüa, vahendab Eesti Päevaleht Online.

?Interneti kaudu toimunud ülekande pilt kuvati umbes 1,5 x 3 meetri suurusele ekraanile. Tulemuseks oli seina kaunistav psühhedeeliline lapitekk, millelt selgemalt eristus vaid esinejate kehade kujutised,? iseloomustas Pajula internetipilti. ?Üllataval kombel oli heli kvaliteet pildiga võrreldes väga hea,? möönis ta samas.

Pajula sõnul toimus iga paarikümne minuti järel ülekandes katkestus, sest arvuti, mis ?infovoogusid taltsutas, jooksis seletamatutel põhjustel kokku?. Pärast arvuti taaskäivitamist ülekanne muidugi jätkus.

?Punktide lugemisele elati aktiivselt kaasa. Aplausi teenisid nii Eesti kui ka Soome punktid,? teatas Pajula. ?Erilise põnevusega jälgiti aga Läti ja Malta heitlust ning teadagi kellele kaasa elati. Balti solidaarsus on teiselpool Suurt Lompi nimelt täiesti reaalselt tajutav tunne.?

?Punktilugemisele tabloo pilt oli veidral kombel praktiliselt loetamatu,? lisas Pajula. ?Eestis asunud arvuti genereeritud kujutis kanti internetti millegipärast TV-süsteemi poolt moonutatuna ja nii oli numbreid peaaegu võimatu üksteisest eristada. Muidugi aitas vaatajad taas hädast välja hea taustaheli.?

Pajula kirjutas, et siiski olid New Yorgi eestlased kokkuvõttes igati rahul psühhedeeliliselt lapitekilt udukogudena nähtud Eurovisiooni teleshow enda tasemega. ?Internetiülekannet ennast võrreldi aga aastakümnete taguse Luksemburgi raadio kuulamisega.?

?Tegemist on olukorraga, kus naudingut ei tekita mitte tegelikkuses kuuldav-nähtav, vaid võimalus üldse tabada midagi nii raskesti kättesaadavat,' lisas Pajula.

Hetkel kuum