Ülo Toomsalu • 3. juuni 2002 kell 6:30

PM: Kohalike valimiste soosik on Keskerakond

Peaaegu iga viies inimene, kes on otsustanud praegu minna kohalike omavalitsuste valimistele, annaks oma eelistuse Keskerakonnale.

Keskerakonnale kumav 18protsendiline toetus on tõstnud Edgar Savisaare juhitud erakonna 20. oktoobril toimuvate kohalike valimiste suursoosikuks. 10% Isamaaliidule, 9% Reformierakonnale ja 8% Rahvaliidule jätab need parteid pika vahega maha, kirjutab Postimees.

Res Publica ja Ühendatud Rahvapartei ümber ühtsesse blokki koondunud vene parteide nimekiri saaksid Emori uuringu järgi mõlemad viis protsenti kohalike omavalitsuste kohtadest ning neljaprotsendilise toetusega Mõõdukad seisavad läbipõrumise lävel.

Emori analüütik Tõnis Saarts ütles, et toetusnäitajad on enamikul erakondadel, välja arvatud Keskerakonnal, väiksemad, kui nad pälviks Riigikogu valimistel.

?Põhjus on selles, et kohalikel valimistel saavad hääletada ka kodakondsuseta isikud, kes ei tunne teisi Eesti erakondi peale Keskerakonna.?

Keskerakonna aseesimees Peeter Kreitzberg kinnitas, et ka keskpartei ise on ennustanud endale keskmiselt viiendiku valijate toetust.

?Üllatab aga Rahvaliidu madal protsent, ise arvan neile suuremat edu, ka Reformierakonna toetus tundub praegu madalavõitu olevat,? analüüsis Kreitzberg.

Kreitzberg peab tõenäoliseks, et Keskerakond jääb pärast kohalikke valimisi nii Tallinna, Tartu, Pärnu kui ka Ida-Viru linnade volikogudes üheks võimuparteiks.

Hetkel kuum