6. juuni 2002 kell 10:11

Pärnumaa Päästeteenistus algatas Jõõpre tankla põlengu suhtes kriminaalasja

Pärnumaa Päästeteenistus algatas Jõõpre tankla põlengu suhtes kriminaalasja, kuna põleng põhjustas suurt varalist kahju.

Tulekahju asjaolusid uurinud Lääne-Eesti Häirekeskuse järelvalve ja planeerimisosakonna inspektor Villu Ilves ütles Raadio Pärnule, et kuna tankla põleng põhjustas suurt varalist kahju, algatas ta kriminaalasja kriminaalkoodeksi tuleohutuse eeskirjade kuritahtliku rikkumise paragrahvi alusel. Kellelegi süüdistust esitatud ei ole, süüdlase selgumisel ootab teda rahatrahv või kuni viieaastane vabadusekaotus.

Ilves tegi tänaseks ka kokkuvõtte ekspertiisi tulemustest, millest ta lähemalt ei nõustunud rääkima. Inspektori sõnul saab plahvatuse põhjustest rääkida hiljem, kui on jõutud kriminaalasja täpsemalt uurida. Seni on põhjustest enim pakutud staatilist elektrit.

Häirekeskus sai teate Pärnust paarkümmend kilomeetrit eemal asuvas OÜ-le Venenum kuuluvas tanklas toimunud plahvatusest 27.mail kell 21.34, tulekahju kustutati kolme tunniga. Ainsana sai plahvatustes vigastada tankla üks töötajatest 46aastane Kalle, kes murdis jalalaba ja sai leegilt kõrvetada. Veokijuht ja 2 tanklas olnud naist pääsesid ehmatusega. Põlengus hävis 76 000 liitrit kütust umbes 700 000 krooni eest, lisaks hävis kütuseveok ja umbes 150 000 krooni maksev sõiduauto.

Jõõpre tankla, selle kaup ja töötajad olid kindlustatud 1,5 miljonile kroonile.

OÜ Venenum juhataja Tarmo Ratas on Raadio Pärnule öelnud, et otsustas tankla taastada. Ligi miljon krooni maksvate taastamistöödega tahetakse alustada veel sel nädalal. Tanklas jätkavad tööd kõik viis töötajat.

Hetkel kuum