Viktoria Korpan • 7. juuni 2002 kell 7:48

KPNQwest Estonia jätkab oma klientide teenindamist

Kuuldused KPNQwest Estonia emafirma probleemide tõttu klientide teenusteta jäämisest on enneaegsed, teatas KPNQwest Estonia juht Neeme Takis.

'KPNQwesti rahvusvahelise struktuuri ulatuses on toimumas reorganiseerimisprotsess, mis võimaldab jätkata suure osa klientide häireteta teenindamist. Seni on lisaks emafirmale pankrotiavalduse esitanud ja tegevuse lõpetamisest teatanud vaid umbes pooled 16 riigis paiknenud tütarettevõtetest, sealhulgas Rootsi, Saksa ja Prantsusmaa allüksused,' ütles Takis.

'Tegevuse jätkamisele orienteerunud KPNQwesti tütarettevõtted, nende hulgas KPNQwest Estonia meeskond, üritavad teatud mõttes taastada enne KPNQwestiga integreerimist edukalt toiminud EUneti tegevust. Ühtlasi taastatakse ka vahepeal allasurutud kohalik tootearendus ning hinnapoliitika kohaldatakse kohalikele oludele paremini vastavaks.'

Loomulikult sisaldab käimasolev protsess teatud riske, mille minimeerimiseks on ette valmistatud alternatiivsed variandid ja tagavaraühendused, tõdes Takis.

'Tootenomenklatuurist eemaldatakse osa tooteid, nagu 'peakorteri' IP VPN lahendus, samuti ollakse sunnitud lõpetama VoIP Transit teenus. Suurendatud risk on hetkel seotud dial-up roamingu jätkuva toimivusega välismaal, kuid ka siin on lahenduse leidmine enne juuni lõppu võimalik. Teiste ühendusteenuste (püsiühendused ja dial-up) ja serveriteenuste (mail, web, hosting) jätkumine ei ole ohus. Sellise ohu

tekkimisel teavitame oma kliente aegsasti,' ütles ta.

Hetkel kuum