Ülo Toomsalu • 12. juuni 2002 kell 6:48

PM: Mardna nimetab haigekassa juhi konkurssi sobinguks

Haigekassa juhi kandidaatide ridadest välja arvatud Peeter Mardna kinnitusel tahab kaksikliit haigekassa juhiks poliitiliselt mõjustavat isikut.

Postimehele teadaolevalt on praegu konkursi korralduskomisjon välja valinud kaks kandidaati - Võrumaa haigla juhi Arvi Vase ja sotsiaalministeeriumi kantsleri Hannes Danilovi. Mõlemat kandidaati tutvustakse 28. juunil ka haigekassa nõukogule.

Mardna väitel soovivad koalitsioonipoliitikud eesotsas Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe ja haigekassa nõukogu liikme Toomas Vilosiusega (Reformierakond) näha uue haigekassa juhatuse esimehena pigem erakonnakaaslast Arvi Vaske, sest Danilovi lahkumine sotsiaalministeeriumist tõstataks küsimuse, kes saab ministeeriumi uueks kantsleriks.

Üks võimalik kantslerikandidaat on praegune Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti juht Vahur Keldrima (Keskerakond). ?Danilovi kahjuks räägib ka see, et ta pole poliitiliselt mõjutatav,? rääkis Mardna.

Mardna, kes on ka Tallinna Arstide Liidu juhatuse esimees ja Ida-Tallinna keskhaigla nõunik, andis mõista, et koalitsioonipoliitikud otsivad haigekassa juhatuse esimehe kohale pigem inimest, kes täidaks vajaduse korral ka poliitilist tellimust ning kaitseks poliitikute ärihuvisid.

Eile tegid Tallinna Arstide Liit ja Eesti Arstide Liit avaliku ühispöördumise, milles tohtrid avaldavad muu hulgas muret sellepärast, et ka Tallinna suurhaiglate nõukogudes kaaluvad poliitilised huvid üles pädevuse tervishoiu juhtimisel.

Hetkel kuum