Ülo Toomsalu • 14. juuni 2002 kell 6:19

PM: 1000kroonise lastetoetuse lubadus tõstis Isamaaliidu populaarsust

Isamaaliidu lubadus maksta lastetoetusi vähemalt 1000 krooni on tõstnud erakonna populaarsust võrreldes aprilli teise poolega 5 protsenti.

Emori analüütiku Tõnis Saartsi sõnul on Isamaaliit saanud üle pikast madalseisust ja tagasi võitnud oma osa endisest valijaskonnast. Viimati olid Isamaaliidu näitajad nii head eelmise aasta augustis enne presidendivalimisi, mil erakonda toetas 15% kodanikest, kirjutab Postimees.

?Toetus Isamaaliidule on kasvanud just lastega peredes. Kui mai esimesel poolel enne 1000kroonise lastetoetusega väljatulekut toetas erakonda 11% lastega peredest, siis mai teiseks pooleks, pärast selle valimislubaduse väljakäimist, oli antud näitaja tõusnud 24%-le,? ütles Saarts.

Isamaaliidu esimees Mart Laar märkis, et erakonna 13protsendiline toetus on meeldiv üllatus, kuid ta ei näinud edu põhjusena mai teisel poolel Isamaaliidu kongressil välja öeldud 1000kroonise lastetoetuste idee mõjusid.

?Sellise lubaduse mõju oleks vara hinnata ja ma ei usu, et ühel lubadusel oleks selline mõju,? leidis Laar.

Kuigi Isamaaliit polnud ainus erakond, mis ütles viimase kuu jooksul välja selge valimislubaduse, ei õnnestunud Reformierakonnal oma 20protsendilise tulumaksu ideega valijaid juurde võita ning aprilli lõpus toimunud üldkogu järgne tõus 17%-le asendus mai lõpuks langusega 14%-le.

Hetkel kuum