Ülo Toomsalu • 12. juuli 2002 kell 8:48

PM: Eesti Telekomi omanike ühinemine avab Venemaa ukse

Suuromanike Rootsi Telia ja Soome Sonera ühinemine võib avada Eesti Telekomile võimaluse tegevuse laiendamiseks Venemaale.

?Omanike ühinemine ja ühe tugeva strateegilise omaniku teke on meile kindlasti väga hea uudis,? kommenteeris Eesti Telekomi juhatuse esimees Jaan Männik uudist, et Euroopa Liit andis Sonerale ja Teliale liitumiseks loa.

?Usun, et kaugemas perspektiivis tuleb seetõttu meil mitmeid muutusi. Näiteks ei välista ma Eesti Telekomi (ETL) laienemist välismaale - eelkõige Vene turg on huvitav,' ütles Männik Postimehele.

ETLi nõukogu liikme Raivo Vare sõnul on ETL olnud üllatavalt edukas arendustegevuses, mida Telia-Sonera võivad näiteks ka Vene turul ära kasutada. Vene turul pole Vare sõnul võimalik massiga läbi lüüa, kuid eripäraste ja sobilike toodetega saab seal paljugi korda saata.

?Üks tõenäoline võimalus on Eestisse arenduskeskuse loomine,? lisas Vare. ?Eesti oma väikese ja konkurentsitiheda turuga on vägagi sobiv koht uute toodete ja võimaluste katsetamiseks. Lisaks on meie väga kõrge kvalifikatsiooniga kaader Euroopa riikidest odavam.?

EMT juhatuse esimehe Peep Aaviksoo sõnul on EMT tehnoloogiline ja intellektuaalne tase väga kõrge, mida on tunnustanud ka suuromanikud.

?Meil on piisavalt kogemust ja kompetentsi toote arenduse ja teenuste alal, mistõttu arenduskeskuse loomine oleks igati võimalik,? rääkis Aaviksoo. ?Võime oma lahendusi müüa üle kogu maailma, sh ka Venemaale. Näiteks meie parkimissüsteemi know-how?ga opereeritakse Norras ning läbirääkimised käivad ka Iirimaal.?

Hetkel kuum