Airi Ilisson-Cruz • 16. juuli 2002 kell 10:04

Tänavu on keskkonnainspektsioon tuvastanud 35 rikkumist Eesti randades

Kogu eelmise aasta peale tuvastas keskkonnainspektsioon 20 ranna- ja kaitseala rikkumist, viimase poolaasta jooksul on rikkumisi registreeritud 35.

Keskkonnainspetsiooni nõunik Himot Marani sõnul võib tegu olla nii rikkumiste hulga suurenemisega, kui on ka inspektorid rohkem hakanud avastama ranna kaitseks kehtestatud nõuete rikkumisi.

35 rikkumisest on pooled seotud ebaseaduslike ehitiste avastamisega rannaalal. ?Valdavalt kipuvad need olema suvitamiseks ehitatud majad või niiöelda putkad,? rääkis Maran. Enim rikkumisi esines Pärnumaal ja Harjumaal. Marani sõnul koostavad nemad protokolli või algatavad vajadusel kohtuasja, omavalitsusüksuse otsustada jääb, kas kinnitada ehitusluba või nõuda ebaseadusliku ehitise likvideerimist.

Ülejänud 18 rikkumistena läksid enim kirja kallasraja sulgemised, loata kallase muutmised ja loata pinnase planeerimised. Veel tuvastati ehitusprojektide eiramisi ja veetaseme muutmist.

?Me ei ole avastanud ühtegi õigusrikkumist, kus ehitamine oleks olnud seotud ühegi äritegevusliku rannakasutusega,? märkis Maran. Pooleldi äritegevuslikuna tuvastati Kabli rannas rannaluite ebaseaduslik teisaldamine ranna laiendamise eesmärgil.

Autor: Airi Ilisson

Hetkel kuum