Peeter Stamberg • 23. juuli 2002 kell 13:25

Börsiülevaade: väikese aktiivsusega päeval andis käivet Hansapanga aktsia

Tallinna Börsil oli täna vähese aktiivsusega kauplemispäev. Tehinguid tehti peamiselt Hansapanga aktsiaga.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia langes täna 17 tehingu käigus 202,94 kroonile. Käivet kogunes 5,43 mln krooni, mis oli ligi 86 protsenti kogukäibest. Viimati sulgus Hansapanga aktsia madalamal tasemel 20. märtsil ehk ligi neli kuud tagasi.

Teiste aktsiate vastu tunti vähe huvi.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia kerkis 2,53%, 69,63 kroonile. Tehinguid tehti aktsiaga üheksa ja käivet kogunes vaid 0,38 mln krooni.

Suurima languse tegi läbi Klementi <GR#EE.KLM> aktsia. Aktsia hind langes üle 6% võrra, 4,85 kroonile. Esmaspäeval teatas Klementi börsile aktsionäride erakorralise üldkoosoleku kutsumisest, kus peamiseks päevakorrapunktiks on muudatused aktsiakapitalis (aktsiate tühistamine ja uute aktsiate emiteerimine). Aktsiaid emiteeritakse, et kaasata täiendavat kapitali. Klementi juhatuse esimees ja tegevdirektor Madis Võõras ütles Äripäeva ajakirjanikega kohtudes, et Klementi on omandanud PTA pankrotipeast mitmeid tuntud kaubamärke ja ettevõtte hakkab enam omatoodangut tootma, mis on suurema kasumimarginaalidega kui allhanketööd.

Juhatuse töödes ümberkorraldustest teatanud Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia langes täna 0,5% 61,33 kroonile.

Eile hommikul majandustulemused avaldanud Baltika <GR#EE.BAL> aktsia vastu ei tuntud ka täna huvi. Ühtegi tehingut aktsiaga ei tehtud.

Hetkel kuum