29. juuli 2002 kell 7:57

EPL: Võimuparteide erimeel võib valimiste eel tüliks lahvatada

Osa riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmeid pooldab valimisliitude keelustamise edasilükkamist, mis võib tekitada tüli Keskerakonnaga.

?Ei saa muidugi salata, et meie fraktsioonis on tugevalt esindatud meeleolud valimisliitude keelamise edasilükkamiseks 2005. aasta kohalike valimisteni,? ütles eile õhtul Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi. Ligi sõnul eelistab ka tema seda otsust.

Reformierakonna fraktsiooni liige Ignar Fjuk on esinenud mitmel korral seisukohaga, et praegu pole enam muud võimalust kui lubada liidud valimistele. ?Kahjuks ei saa me ka suurtes valdades ja linnades valimisliite ära keelata. Võib sada protsenti kindel olla, et keegi protesteerib sellise otsuse vastu niikuinii. Sellist segadust enne valimisi võiks aga ainult hullumeelne tahta,? lausus ta.

Keskerakonna aseesimees Peeter Kreitzberg kinnitas eile Eesti Päevalehele, et pooldab valimisliitude lubamist eelseisvatele kohalikele valimistele.

Kreitzbergi sõnul on praegu suured pinged juristide seas. ?Ma üldse ei imestaks, kui lõpuks otsustatakse valmisliitude keelustamine siiski edasi lükata,? märkis ta.

Reformierakonna fraktsioon teeb ametliku otsuse liitude küsimuses täna kell 10 algaval koosolekul. Keskerakond koguneb tund aega hiljem.

Varem on opositsioonilised Isamaaliidu ja Mõõdukate fraktsioonid teatanud, et eelistavad valimisliitude keelustamise edasilükkamist 2005. aastani.

Hetkel kuum