Sulev Oll • 28. august 2002 kell 11:46

Valuutasmugeldaja kohtu ette

Tolliameti uurimise tulemusena astub kohtu ette 1 965 200 Eesti krooni väärtuses Saksa markasid Eestisse smugeldada üritanud mees.

Tolli- ja piirivalveametnike avastasid 245650 Saksa marka Tallinnas elava Martini (sünd 1967) riiete taskutest möödunud aasta oktoobri lõpus Ikla tollipunktis.

Toll süüdistab Martinit selles, et ta ei deklareerinud Lätist Eestisse saabudes kaasas olevat valuutat ning ei esitanud tollile valuuta seaduslikku päritolu tõendavat dokumenti.

Enam kui 200 000 krooni väärtuses valuuta üle Eesti tollipiiri toimetamisel nõuab toll raha seaduslikku päritolu tõendava dokumendi esitamist ning summa deklareerimist.

Eeluurimise alguses kaks kuud vahi alla viibinud Martin ei suutnud ka hiljem raha seaduslikku päritolu kohta usaldusväärseid andmeid anda ning eitas süüd.

Kohtus süüdimõistmisel ähvardab teda maksimaalselt kolmeaastane vanglakaristus.

Martini suhtes on käimas ka teine kriminaalmenetlus, kuna tema sõiduautost leiti piiriületusel võltsitud pitsatid ja tühjad liikluskindlustuse blanketid. Võltsimise fakti osas eraldati kriminaalasi, mis saadet eeluurimise läbiviimiseks Tallinna Politseiprefektuuri.

Martin on varem Saksamaal Hielbronni kohtu poolt süüdi mõistetud autovarguse eest ning kandis karistust Münzeri vanglas, kust vabanes 2001. aasta märtsi keskel.

Hetkel kuum