16. september 2002 kell 9:18

Deutsche Telekom plaanib vallandada tuhandeid töötajaid

Deutsche Telekom plaanib vallandada veel tuhandeid töötajaid, teavad rääkida asjaga kursisolevad inimesed, kirjutab Wall Street Journal.

Euroopa suurim telekommunikatsioonifirma plaanib vähendada oma tööjõudu 10-15% võrra. Tööjõudu plaanitakse vähendada 43 600 töötajaga infotehnoloogiadivisjonis T-Systems vähendamaks 64,2 miljardi euro (1,005 triljonit krooni) suurust võlakoormust.

Töötajate vallandamised jagatakse 18 kuu peale. Töötajate vallandamised tulevad lisaks varem teatavaks tehtud plaanidele koondada 2004. aastal 22 000 töötajat.

Otsus vallandada töötajaid tuleb Saksamaa paeministrile Schröderile halvimal võimalikul ajal vahetult enne valimisi. Schröder tegeles just 5 500 töökoha päästmisega France Telecomi pankrotistunud omandusega firmas MobilCom AG.

Deutsche Telekomi töötajate vallandamine on eriti hävitav, kuna Saksa riigile kuulub endises monopolis 43% osalus. Deutsche Telekomi aktsia kukkumine on muutnud vaesemaks kolme miljonit saksa eraisikust investorit, kes on kaotanud tuhandeid eurosid aktsia hinna 90% kukkumise tagajärjel.

Analüütikud on pikemat aega viidanud, et Deutsche Telekomi 254 800 töötajat on raskeim osa firma restruktureerimisest. Keeruliseks teeb asja see, et firma töötajad on tööl tsiviilteenistuja lepingute alusel, mis tuli kaasa endise riigiomandiga. Tsiviilteenistujaid ei saa vallandada.

T-Systems loodi 2001. aastal. Üksus annab 15% grupi käibest. Kuna üksus on hiljuti loodud, on seal töötajaid lihtne vallandada. Üksus tegeleb 'rätsepatööna' arvuti- ja kommunikatsioonivõrkude arendamisega, mis on kannatanud kommunikatsiooniteenuste nõudluse kokkukuivamisega. Üksus sai teises kvartalis 436 mln eurot kahjumit.

Deutsche Telekomi aktsia kukkus täna kella 11.15ks Frankfurdi börsil 1,33%, 10,36 eurole.

Hetkel kuum