Tarbijakaitseamet on ettevõtjatele hoolimata juba paar nädalat kehtinud suurematele trahvimääradele teinud peamiselt väiksemaid hoiatustrahve.
Tarbijakaitse peadirektori asetäitja Marje Kokk ütles, et hoiatustrahvid ettevõtjatelt laekuvad.
Füüsilisele isikule saab amet hoiatustrahvi teha 25-200 krooni, juriidilisele 200-2000 krooni. Kui rikkuja 7 päeva jooksul neid trahve ära ei maksa, siis võib amet alustada kiirmenetlust, kus trahvid vastavalt kuni 6000 ja kuni 20 000 või üldmenetlust, kus trahvisummad võivad ulatuda kuni 50 000 kroonini.
Kokk ütles, et tal pole praegu andmeid, kas tarbijakaitseamet on alustanud mõne rikkuja suhtes kiir- või üldmenetlust.
'Uute trahvimispõhimõtetega seonduv on ikka väga algjärgus, näiteks pole veel kõiki vajalikke blankette ja dokumendivormegi,' rääkis Kokk. 'Inspektorid aga on meil juba vastavalt koolitatud.'
Seotud lood

11% intressimäär ja kord kvartalis väljamakse: võlakirju saab märkida kuni 22. maini