24. september 2002 kell 14:36

Telia: ühinemine Soneraga seisab USA börsikomisjoni taga

Rootsi Telia ei oska anda vastust, millal prospekt Telia ja Sonera kavandatavast liitumisest lõpuks avaldatakse, see sõltub USA börsikomisjonist.

Täna kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri, et liitumine on jäänud venima, kuna liitumistingimuste läbivaatamine USA väärtpaberi- ja börsikomisjonis (SEC) on võtnud arvatust kauem aega. See on edasi lükanud ühinemisprospekti väljasaatmist Sonera 140 000 aktsionärile, mis pidi algselt teoks saama juba suvel. Sonerast öeldi ajalehele, et plaan saata prospekt välja veel septembris ei ole muutunud.

?SECi kinnitust on vaja kuna Sonera on noteeritud New Yorgi börsil. SECil on aga palju tööd, muuhulgas Enroni skandaali tõttu, ning kõik see on aega võtnud,? ütles lehele Jyrki Karasvirta Sonerast.

Ka Telia infojuht Tobias Lennér kinnitas täna uudisteagentuurile Direkt, et protsess on võtnud arvatust kauem. Ta lisas siiski, et veel on võimalus, et prospekt septembriks valmis saab.

Lennéri sõnul pole põhjus mitte selles, et SEC oleks dokumendi sisus leidnud probleeme. Tegemist on lihtsalt väga mahuka dokumendiga ? kokku ligi 1000 lehekülge.

Hetkel kuum