Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2002 kell 6:17

PM: Parkimisvõlgnikke ootab 100 000 krooni eest kirju

10 000 parkimisvõlgnikku saavad trahvi äramaksmisele kutsuva kirja, mille postitamiseks kulub üle 100 000 krooni.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnase sõnul hakkab linn kirjasid saatma liisingufirmade antud nimekirja põhjal, kus kirjas trahvi saanud autot kasutanud inimeste ja firmade aadressid, kirjutab Postimees.

Ta lisas, et parkimisvõlgnike seas on valdavalt eraisikud ning vähem firmasid.

Ninnase ütlusel tahab linn kirjade saatmisega anda inimestele veel ühe võimaluse trahv ise ära tasuda.

Samuti soovib linn kontrollida, et inimene pole võlglaste nimekirja sattunud ekslikult.

?Kui trahvi ikkagi ära ei maksta, siis avalikustame need inimesed ja firmad, kelle eest peab linn maksumaksja rahaga liisingufirmadele maksma,? lausus Ninnas.

Liisingufirmad hakkasid linna käest raha nõudma tänavu kevadel, kui Riigikohus oli otsustanud, et autosid omavaid liisingufirmasid ei saa parkimistrahvi korral vastutavaks pidada.

Kohtutäiturid olid aga mitme aasta jooksul linna ülesandel kasseerinud liisingufirmadelt sisse auto tegelike kasutajate tekitatud parkimistrahve ja oma töötasu.

Linn ei soostunud raha liisingufirmadele tagastama, soovides rahanõudeid täpsustada, ja nõudis viimaks firmadelt välja trahvi saanute nimekirja.

Ninnas märkis, et esimese hooga soovisid firmad linnalt saada 30 miljonit krooni, seejärel 18 miljonit krooni. Nüüdseks on aga firmade nõue abilinnapea sõnul kahanenud üheksa miljoni kroonini.

Ninnas ütles, et loodab nõuderaha kahanemist veel ligi kolme miljoni võrra. Ühelt poolt selle arvelt, et inimesed raha ära maksavad, ja teiselt poolt pidevalt ilmnevate väärnõuete tõttu.

Hetkel kuum