Kadi Heinsalu • 25. oktoober 2002 kell 11:10

Eesti tänavu Läänemere kalanduskomisjonile vastulauset ei esita

Kahel aastal on Eesti esitanud Läänemere kalanduskomisjonile püügipiirangute peale vastulause, tänavu seda ei esitata.

Varasemad vastulaused on esitatud, kuna Eesti pole olnud nõus komisjoni kehtestatud piirangutega. Sel aastal pole keskkonnaminister Heiki Kranichi sõnul teadlaste poolt esitatud andmetele tuginedes vastulause esitamiseks põhjust ning Läänemere avaosas tuleb Eestil piirata nii kilu- kui ka räimepüüki.

Kranich peab positiivseks, et Eestil õnnestus sel kolmapäeval ja neljapäeval saavutada Euroopa Liiduga (EL) kokkulepe 650 tonni tursa püügiks EL vetes.

Selle vastu tuli Eestil loovutada EL-le 650 tonni tursa püügivõimalus, mille EL kompenseerib. Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome sõnul seisab lepingus, et saadava raha peab Eesti kasutama Eesti kalanduse arenguks.

Läbirääkimistega saavutatud 650 tonnine tursapüügi õigus annab praktiliselt kõigile Eesti tursapüügilaevadele tuleval aastal püügivõimaluse.

Et septembris toimunud Läänemere kalanduskomisjoni istungil eraldati järgmiseks aastaks Eestile ja Lätile ühine räimekvoot, seisavad lähiajal Kranichi sõnul ees tõsised läbirääkimised.

'Loodan, et läbirääkimiste käigus õnnestub Eesti kalameeste püügivõimalusi avamere osas parandada,' ütles Kranich.

Hetkel kuum