Ülo Toomsalu • 11. november 2002 kell 6:24

Sakala: Kohus nõuab Kõpu vallalt võla tasumist ehitusfirmale

Viljandi maakohus rahuldas OÜ Silindia hagi Kõpu vallavalitsuse vastu ning mõistis viimaselt ehitusfirma kasuks välja 62 370 krooni.

Viljandi maakohtu otsuses seisab, et kohus mõistab Kõpu vallavalitsuselt Silindia kasuks välja 37 376kroonise põhivõlgnevuse ja 17 742kroonise viivise. Samuti tuleb vallal tasuda 4000 krooni riigilõivu ning 3252 krooni advokaadi õigusabikulu.

Kohtunik Helle Tamme kinnitusel ei ole see otsus siiski veel lõplik, sest vallavalitsus on esitanud kohtule vastulause ning menetlus läheb edasi.

Vandeadvokaat Mart Sikut viis hagi, milles osaühing Silindia nõudis Kõpu vallavalitsuselt lepingujärgse töö eest 57 000 krooni tasumist, Viljandi maakohtusse septembri algul.

Lisaks sellele plaanis ehitusfirma kohtusse viia hagid kahe lepingu kohta, mille kohaselt tehtud töö eest ei olnud vald Silindiale tasunud.

Kokku oli Kõpu vallavalitsus Toomas Perve sõnul firmale võlgu 127 000 krooni.

Praegu kavatseb Silindia kohtusse viia veel vaid ühe hagi, sest osa võlgnevusi said osapooled lahendatud kohtuväliselt. Nimelt tasus vald oktoobris firmale ära Kõpu Spordihoone olmeploki ehitamise raha 49 500 krooni.

Praeguse kohtuotsuse aluseks olnud hagi käis lepingu kohta, mis puudutab Kõpu mõisa peahoone (kus asub ka Kõpu Põhikool) katuse kandekonstruktsiooni, katusekatte ja vihmaveesüsteemi remonditööde eest tasumist.

Lahendamist ootab veel vaidlus lepingu üle, mis on tehtud Kõpu spordihoone võimla osa vundamendi ehituse kohta. Toomas Perve sõnul on vald sellega firmale võlgu veel 38 200 krooni.

Hetkel kuum