18. november 2002 kell 22:00

EGeen International kaasas USA investoritelt 38 mln kr

Lisandunud investeering teeb kevadel alustatud finantseeringute kaasamise esimese ringi sulgemise ajaks investeeringute kogumahuks 4,25 miljonit dollarit ehk 72 miljonit krooni, teatas geenivaramu projekti esindaja.

Kevadel käivitatud investeerimisringi esimesed osalejad olid rahvusvaheline investeerimisfond SEAF ja investeerimispanga LHV koondatud Eesti eraisikutest investorid. Neile lisandusid ringi sulgemisel riskikapitalifondid Draper Fisher Jurvetson ePlanet ning Biobank Technology Ventures. Firmad investeerisid vastavalt 2,0 miljonit ja 250 000 dollarit.

Eesti Geenivaramu praegu käsil oleva katseprojekti ettevalmistamise ja läbiviimise maksumus on 43 miljonit krooni, mis kaetakse peaaegu täielikult välisinvesteeringutest. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) Tehnoloogiaagentuur on eraldanud katseprojekti finantseerimiseks Geenivaramule pikaajalist laenu 4 miljoni krooni ulatuses. Riigieelarvest on kaetud SA Eesti Geenivaramu asutamise kulud 1 miljoni krooni ulatuses ja kaetakse eetikakomitee kulud, mis on ligikaudu 200 000 krooni aastas.

Katseprojekti kaks kõige ressursimahukamat osa on infotehnoloogia ja laborikompleksiga seonduv. Laborikompleksi rajamine koos vajalike infosüsteemide loomisega läks maksma ligikaudu 20 miljonit krooni. Sihtasutuses Eesti Geenivaramu töötab praegu 23 inimest.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum