Tõnis Arnover • 18. november 2002 kell 10:47

Soomes võib olla loodud kuni 1500 Vene firmat

Soomes Helsingis ja Lapeenrannas asutatakse järjest uusi Vene kapitaliga firmasid, keda eelkõige huvitab pääs Euroopa Liidu turule.

Lappeenranna tehnikaülikooli uuringu kohaselt tegutseb Soomes juba umbes 1500 Vene firmat, kellest suurem osa on Helsingi piirkonnas, kirjutab Hufvudstadsbladet.

Investeerimisagentuuri Invest in Finland tegevdirektori Sirkka Aura sõnul tuleb Venemaalt järelepärimisi järjest rohkem. Tema väitel huvitab venelasi võimalus pääseda Soome kaudu ELi turule.

Teistel andmetel Vene firmasid Soomes nii palju ei ole. Kirjastaja Veronika Pennanen-Inosemtseva, kelle koos mehega kuub Soomes kaks firmat, palud Tietoenatoril uurida registrist, kui palju on Soomes sajaprotsendilise Vene kapitaliga firmasid. Tietoenator leidis neid ainult 23-25.

Lappeenranna tööjõu- ja majanduskeskuse töötaja Ilkka Lampineni kinnituse kohaselt on väga raske öelda, missugused on puhtalt Vene firmad. Paljud soovivad avalikkuse eest varjul olla ja paljud kasutavad Soomes variisikuid.

Lampinen ütleb, et Vene firmadel on igati soodne pidada Soomes tütarfirmat, sest see võimaldab neil maksudega mängides kokku hoida.

Hetkel kuum