Sulev Oll • 24. november 2002 kell 22:00

Kümneid inimesi petnud Merike Vals sai karistuse

Kohus mõistis Merike Valsi (35) süüdi kelmuses, mis seisneb varalise kasu saamises pettuse teel ja maksekorralduste võltsimises. Valsil tuleb hüvitada ka petta saanud inimestele tekitatud kahju.

Vals pani aastatel 1995?99 toime arvukalt kelmusi, pakkudes inimestele mitmesuguseid teenuseid, mille eest võttis raha, kuid jättis lubadused täitmata ja omastas pettuse teel saadud raha.

Vals esines erinevate firmade esindajana ja pakkus reisipakette, kuid jättis reisid korraldamata. Lennufirmadelt lennukipiletite väljapetmiseks kasutas naine võltsitud maksekorraldusi.

Näiteks juunis 1996 kandis ta Tallinna Pangas lennufirma Lufthansa AS pangaarvele 37 krooni ning esitas firmale võltsitud maksekorralduse koopia summale 37 800 krooni, saades niimoodi lennufirmalt edasi-tagasi lennukipiletid liinile Tallinn?Frankfurt?Taipei? Hongkong maksumusega 37 676 krooni.

Pärast võltsingu avastamist tuli nende piletitega lennanud inimestel lennukist lahkuda.

Veel esines Merike Vals Rootsi firma Piab Media AB esindajana ja pakkus inimestele tööd Rootsis. Veidi vähemas mahus pakkus ta tööd ka Soome, Hollandisse ja Eestisse. Kõigi tehingute eest võttis Vals mitmesugustel ettekäänetel raha, kuid jättis lubadused täitmata ja raha tagastamata.

Merike Vals erinevate firmade esindajana Tallinna kauplustest kaupa välja, mille eest raha ei makstud. Samuti tüssas ta mitmeid inimesi, kellelt võttis raha ja lubas aidata kortereid erastada, mida ta tegelikult ei teinud.

Hetkel kuum