Heidit Kaio • 26. november 2002 kell 10:29

Tallinna linnavalitsus arutab homme reklaamimäärust

Homme arutab Tallinna linnavalitsus reklaamimäärust, mis vabastab reklaamimaksust ettevõtjad, kelle majal on firma logo.

Uus reklaamimäärus tõstab reklaamimaksu ja kehtestab rendi linnatänavale püstitatud reklaami eest. Uued maksud ei puuduta Tallinna suurimat reklaamimaksu maksjat, välireklaami firmat Unicom.

Vahetult enne valimisi avaldas Keskerakond Unicomi bussipeatustes erakonna reklaami tasuta. Plakatitel oli Keskerakonna logo ja valimislubadus.

Arve keskerakondlikke linnaosade vanemaid tutvustavate plakatite trükkimise eest läks Keskerakonna valimiskampaania kujundanud reklaamibüroosse Idea.

Reklaamimäärusega suureneb välireklaamifirmade maksukoormus. Homme arutatava reklaamimäärusega maksustab linn välireklaami kahekordselt, esiteks korjates renti maa ja hoonete kasutamise eest ning teiseks küsides reklaamimaksu.

Välimeediafirma Clear Channel direktor Indrek Tappo ütles, et on rahulolematu uue määruse ametnike tegevust reguleerivate punktidega.

Välireklaamilepingu tähtaja lõppedes uuendab linnavalitsus lepingut eelläbirääkimiste käigus. Läbirääkimiste toimumisest teatamise viisi valimisel on jäetud ametnikule lahtised käed ja sisuliselt ta võib teatada läbirääkimiste algusest vaid ühele firmale.

Linnaosa vanemale on jäetud õigus otsustada reklaamipinna tasuta reklaamiks andmise üle. Määrus ei määratle, millal on linnaosa vanema tegevus põhjendatud.

Samuti jääb linnaosa vanemale vetoõigus uute pindande välja andmisel.

Hetkel kuum