Gea Velthut-Sokka • 24. aprill 2003 kell 14:01

Enimexile väljastati lennutegevuse sertifikaat An-72 käitamiseks

Täna lõppes ASi Enimex inspekteerimine ning ettevõttele väljastati lennuettevõtja sertifikaat, mis kehtib 23 aprillini 2007.

Ettevõtet inspekteerinud Lennuameti komisjon lähtus oma tegevuses Eesti õigusaktidest ja Euroopa Ühinenud Lennuametite (JAA) regulatsioonist, teatas Lennuamet.

Võrreldes eelmise inspekteerimisega, mis toimus vahetult pärast lennuõnnetust käesoleva aasta veebruaris, järgib AS Enimex oma tegevuses täpsemalt Euroopa lennuohutusnõudeid. Vastavalt Lennuameti veebruarikuu inspekteerimisaktis tehtud ettekirjutustele on firma suutnud käivitada kvaliteedisüsteemi ning parendanud lennukite hooldustegevuse korraldust. Samuti on ettevõte loobunud lennukitüübi An-28 käitamisest.

Sertifikaadi väljaandmisele eelnenud inspekteerimise ajal tuvastati puudusi, mis otseselt ei puuduta lennutegevuse ohutust. Mõned firma spetsialistid ja juhid ei ole saanud Euroopa ühtsete lennundusnõuete (JAR) koolitust, mõned hooldusprogrammid ja tehnilised dokumendid ei vasta täielikult JAR-ide nõuetele.

Lennuamet pööras ka tähelepanu firmasiseste venekeelsete dokumentide koostamisele, mille aluseks oleksid ühtsed lennundusnõuded.

AS Enimex lennutegevusele hinnangu andmisel tutvuti ka rahvusvahelise kvalifikatsioonifirma Burea Veritas auditi kokkuvõtetega, mis toimus vahetult enne Lennuameti aprillikuu inspekteerimist. Lennuameti peadirektori asetäitja lennuohutuse alal, Aadu Lee, leidis, et võrreldes kahte erineva meeskonna poolt korraldatud auditit, võib tõdeda, et nende tegevus on olnud täiesti ühtedel alustel ja põhiliselt leitud ühesuguseid lahendamata küsimusi. Kuigi Lennuameti inspekteerimised on olnud mõnevõrra rangemad, on nad jäänud rahvusvahelistest nõuete ja Eesti seadusandlike sätete raamidesse.

Hetkel kuum