Ülo Toomsalu • 14. juuli 2003 kell 7:04

PM: Tallinn tahab ehituskavu rahvale näidates vältida planeerimisvigu

Tallinn tahab avalikustada uute planeeringute kavad internetis ja linnalehtedes ning panna tuleviku-Tallinna maketi galeriisse rahva hinnata.

Tallinna linnavolikogu liikme Signe Kivi ja arhitektide eestvõttel toodi seni säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Igor Volkovi kabinetti surutud Tallinna city makett Pärnu maantee 6 Laste Maailma majas asuvasse disaini- ja arhitektuurigaleriisse, kirjutab Postimees.

Kivi sõnul tuleks lisaks olemasolevale linnasüdame maketile luua ka teiste linnaosade arengu maketid. «Arhitektuur pole salaasi, me kõik peame teadma, mida kavandatakse,» märkis Kivi. «Kõik muudatused tuleb maketile kanda, kõik planeeringud peavad olema visuaalselt näha, et inimesed saaksid oma arvamuse kujundada.»

Kivi sõnul nõuab arhitektuur pilti, seadusega ette nähtud avalikustamispäevadel laual tolmuv planeeringukaust ei anna ettekujutust, milline maja tuleb.

Kivi ütles, et väga hea on Pirita linnaosavanema Ülle Rajasalu idee tutvustada linlastele olulisi planeeringuid ajalehe Pealinn ja arvukate linnaosalehte abil. «Kõik kavad saaks vaatamiseks ka internetti riputada,» loetles Kivi.

Praegu on Tallinna kodulehel üleval vaid teave planeeringute lähteülesannete, algatamise, vastuvõtmise ja avalikustamise aegade kohta, kuid pole ühtki pilti.

Abilinnapea Margus Allikmaa lubas, et linn rajab tornmajade kontrollimatu kerkimise teele seni puuduvad tõkked, koostades nii Pirita tee ümbruse kui teistegi alade kohta seni tegemata kõrguste planeeringu. Kehtiva üldplaneeringu alusel pole kõrghooneid võimalik keelata.

Hetkel kuum