Violetta Riidas • 11. november 2003 kell 22:00

Müüb päris tavaline mööbel

?Kõige paremini müüvad diivanid, siis kirjutuslauad ja edasi riidekapid,? ütleb Mööblimaja kaubandusosakonna juhataja Raivo Eensalu. Koguseliselt on kõige rohkem müüdud ilmselt toole. Eelmise aastal müüdi kõige rohkem Leedu diivanvoodit Diana Plus (6500 krooni), koguseliselt 35 tükki. Eensalu pidas nimetatud mudeli edu pandiks paljudele vastuvõetavat disaini ja keskmist hinda.

Selle aasta liider on aga Vene diivanvoodi Lira (5295), mida on kümne kuuga müüdud 67 tükki. Olgu öeldud, et diivaneid kokku on müüdud 1300. Lirat iseloomustab hea disain ja konstruktsioon ? diivanil on korralik vedruplokk, mitte üksteise otsa kuhjatud poroloon.

Mööblimaja müügistrateegia on mitte reklaamida mõnd kindlat kaubamärki, vaid pakkuda võimalikult laia valikut. Juurde võetakse seda, mis müüb, seisma jääv kaup praagitakse välja. Seetõttu tekib kaupluses hea pilt Eesti inimese ostujõust, maitsest ja eelistustest.

Võru Fintexis on kõige rohkem müüdud Soomest toodud odavaid laminaatkappe ja kummuteid. Samuti lähevad hästi Rave madratsid ja Elfa korvisüsteemid. Tartu, Põlva ja Võru kaupluse juhataja Helve Alla ütleb, et nende kaubavalik on tegelikult väga lai ja nad müüvad ka kallist disainmööblit, aga kõige paremini lähevad ikka eelpool mainitud tooted.

?Enim on ostetud näiteks laminaadist puiduimitatsiooniga pesukappi Leo,? ütleb Alla. ?60% müüdud kappidest on männiimitatsiooniga.? 1760 krooni maksvaid kappe on selle aasta esimese 10 kuuga müüdud 60 tükki.

TVMK mööblikaupluse juhataja Tiina Selg ütleb, et neil on kõige paremini läinud isekombineeritav liigendmööbel Trendi. Selle aasta 9 kuuga on komplekti erinevaid detaile müüdud kokku 480 000 krooni eest.

Selg peab Trendi edu põhjuseks lisaks detailide soodsatele hinnale just varieerimisvõimalust ja seda, et komplekti puhul on kasutatud erinevaid materjale ? külgedel laminaati, riiulitel ja kapi peal spooni ning uksed on läbinisti kasepuust. Selg ütlebki, et enamasti eelistatakse ikka laminaadile spooni ning kel rohkem võimalusi, valib juba täispuidu.

Hetkel kuum