Gea Velthut-Sokka • 18. detsember 2003 kell 7:28

Allikmaa: kokku tuleks hoida linnaosade haldamise pealt

Tallinna aselinnapea Margus Allikmaa sõnul tuleks linna juhtimises kokku hoida linnaosade haldamise arvelt.

Allikmaa sõnul on kaheksa suhteliselt iseseisvat linnaosa oma halduskuludega ja võrdse kohtlemise printsiibist tulenevate investeeringutega teemaks, mille üle lähiaastatel peab linn mingi otsuse tegema.

'Minu tagasihoidliku hinnangu kohaselt oleks võimalik siin säästa 250 - 300 mln krooni igal aastal. Linna tuleks käsitleda ühtse tervikuna ja tänastesse linnaosadesse jätta ainult teenindusletid,' ütles Allikmaa. 'Neid võiks olla isegi rohkem kui kaheksa.'

Allikmaa lisas täna linnavolikogus vastu võetavat 2004. aasta eelarvet kommenteerides, et ülejäänud kokkuhoiud tähendaksid poliitilisi valikuid ja pole võimalik ühepoolselt väita, et üks või teine kulutus on mõttetu.

'Kui see poliitiliselt annab mingi tulemuse, mis valimisel hääli annab siis võib väita, et kulutus oli ühiskonnale - linnale vajalik. Ma võiksin tuua mitmeid näiteid linna kuludest, mis minule tunduvad jaburad, aga mõnele teisele on need äärmiselt tähtsad ja südamelähedased ning vastupidi,' ütles ta.

Allikmaa väitis, et uuel aastal hariduse, kultuuri ja spordi arvelt mingit kokkuhoidu ei ole ega tule. Aga kuskilt tuleb ju kokku hoida, nentis ta. Samas ei ole tema sõnul võimalik väita, et keskerakondlike abilinnapeade kureeritavad haldusalad saavad eelarvest rohkem raha kui reformierakondlastest koalisioonipartnerid.

'Mingit ülekohut pole võimalik rõhutada. Ühistrantspordi ja teeehituse investeeringutest võidavad kõik linnakodanikud ja pole võimalik väita, et see oleks mingi Keskerakonna võit. Reformierakond on linna infrastruktuuri arengut pidanud alati oluliseks ja seisnud selle eest, et tänavad ja teed oleksi korras. Vabaduse puiestee on selle väite parimaks tõestuseks,' ütles Allikmaa.

Hetkel kuum