Mootorsõidukite registreerimise kord muutub homsest

09. jaanuar 2004, 14:50

Homme jõustuv mootorsõidukite ja nende haagiste registreerimist reguleeriv määrus lihtsustab registritoiminguid.

Muuhulgas võimaldab jalgratta vedamiseks kasutatavale raamile taotleda ka kolmandat registreerimismärki, teatas autoregistrikeskus.
'Määrus muutis neid olukordi ja toiminguid lihtsamaks, mis on liiklejatele probleeme valmistanud. Näiteks karistas politsei neid juhte, kellel jalgrattaid vedav raam varjas tagumise registreerimismärgi. Tihti tekkis ka probleeme sõidukiomanikega, kes olid müüdud sõiduki uuele omanikule, kuid liiklusregistris olid tehingu dokumendid jäänud vormistamata,' kirjeldas registreerimise eeskirja muutmist tinginud olukordi ARK registreerimisosakonna juhataja Sulev Vill.

Kui siiani nõuti füüsilise isiku esindajalt registritoimingu tegemiseks volikirja, millel volitaja allkiri pidi olema seaduses sätestatud korras notari poolt kinnitatud, siis alates homsest piisab esindajal lihtkirjaliku volikirja esitamisest.
Homsest on võimalik sõiduki võõrandamisel registriandmete muutmiseks omanikul ja omandajal esitada kahepoolselt allkirjastatud avaldus - sellisel juhul ei pea esitama omavahelist lepingut, milles võis sisalduda ka osapoolte konfidentsiaalset informatsiooni.

Veel muudeti palju valesti mõistmist tekitanud kohustuslik müügieelne sõiduki kontroll. Homsest ei pea registreerimistunnistusele võtma sõiduki müügifirmasse andmisel kirjalikku märget 'Kontrollitud, nõudeid ei ole registreeritud,' kuna registriandmed liiklusregistrisse kantud piirangute kohta võivad muutuda igal hetkel ning andmed on avalikud, igal asjast huvitatud isikul on võimalik teha ise vastav päring vahetult enne tehingu sõlmimist SMS-päringuna, kodanikuportaalis või büroode infotelefonidel.
Väljatöötamisel on päringu tegemine ARK kodulehelt interneti teel. Eeskirja muudatus võimaldab registrijärgsel omanikul teatada sõiduki võõrandamisest, kui ta soovib olla kindel, et pärast võõrandamist ei ole sõiduk enam temaga liiklusregistris seotud.

Homsest on sõidukiomanikul, kes kasutab jalgrataste vedamiseks registreerimismärki varjavat raami, millel on koht märgi paigaldamiseks ja vajalikud lisatuled, saada raamil kasutamiseks ka kolmas registreerimismärk. Selleks tuleb sõidukiomanikul ARK büroole esitada vastavasisuline kirjalik avaldus.

Muudatused lihtsustavad sõidukiomanikel registritoimingute tegemist, kuid samas suurendavad isiku vastutust. Muudatused jõustuvad homsest, 10.jaanuarist kui hakkab kehtima majandus- ja kommunikatsiooniministri 22.12.2003 määrus nr 264, millega muudetakse 'Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise eeskirja'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing