Logistika põhimõisted: 9. osa

ÄP 20. jaanuar 2004, 00:00

Rahvusvaheline Ekspedeerijate Assotsiatsioon. Eesti Ekspedeerijate Assotsiatsioon (EEA) on FIATA liige. EEA liikme staatuses ettevõtte võib taotleda FIATA assotsieerunud liikme staatust.

enamasti importija või hulgimüüja ladu suurte kaubakoguste ladustamiseks ja käsitlemiseks. Hulgilaod tegutsevad ka kaupluse- ja kaubamajakettide keskladudena.

ettevõtte arenedes ja uute tegevuste lisandumisel väärtusahelasse otsustatakse teostada kõik toimingud oma ettevõttes. Loobutakse teenuse ostmisest valdkondades, mis on lähedalt seotud ettevõtte põhitegevusega. Ettevõte valib insourcing?u, kui selle tulemusena saab ta toote või selle osa parema kvaliteediga, odavamalt, kiiremini, usaldusväärsemalt ja paindlikumalt, kui seda teeks kolmas osapool.

keskkonnastandard ISO 14001 määratleb keskkonnajuhtimise süsteemidele esitatud nõuded. Standard käsitleb selliseid valdkondi, mis on või eeldatakse, et on, ettevõtte haldusalas. See ei määratle ettevõtte tarvis selliseid erilisi keskkonnakaitsenõudeid, mida oleks vaja järgida. Standard on koostatud nii, et seda saab kasutada mis tahes tüüpi ja mis tahes suurusega ettevõttes ning et seda saaks sobitada väga erinevate geograafiliste, kultuuriliste ja sotsiaalsete tingimustega. Standard kohustab pidevalt parandama keskkonnakaitsetööd ettevõttes.

tarnija poolt soovitud ajal mitmesugustel põhjustel täitmata tarne, mille kohta antakse lubadus täita see hiljem. Ajalise viivitusega sooritatud tarnet peetakse ainult sel juhul järeltarneks, kui klient on aktsepteerinud selle teostamise hiljem.

Allikas: Eesti Logistikaühing, Äripäev

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:07
Otsi:

Ava täpsem otsing