Ülo Toomsalu • 21. jaanuar 2004 kell 7:22

PM: Sher nõuab tagakiusamise eest valuraha

Skandaalse rahajagamise tõttu kaks aastat tagasi Tallinna abilinnapea ameti maha pannud Leivi Sher nõuab linnalt 150 000 krooni valuraha ja avalikku vabandust.

Sher on enda sõnul valmis linna ka kohtusse kaebama, kui tema nõudmisi ei täideta. Tema hinnangul oli kahe aasta tagune süüdistus väärast rahajagamisest selgelt poliitiline rünnak, mille eesmärgiks oli Eestimaa Ühendatud Rahvapartei (erakond, kuhu Sher kuulus) linnavõimust eemale tõrjuda, kirjutab Postimees.

«Selles pole mingit kahtlust, kas materiaalset ja moraalset kahju on mulle tekitatud või mitte,» märkis pea kaks aastat kuriteos kahtlustatud Sher. «Üle aasta olin ma täiesti töötu, sellest üheksa kuud olin sunnitud elama töötu toetust saades. Minu nime kuuldes tegid paljud endised kaastöötajad või tuttavad nägu, nagu poleks neil kunagi minuga pistmist olnud.»

Samuti tõdes Sher, et kulutas enda kaitsmisele kohtus hulganisti raha ja närve ning pälvis põhjendamatult avalikkuse halvakspanu. Lisaks vabandusele ja valurahale taotleb ta ka kahe aasta taguse revisjoniakti tühistamist, mis oli Sheri sõnul üheks aluseks kriminaalsüüdistusele ja peamiseks põhjuseks tema tagasiastumisel.

2001. aasta lõpus turvalisus- ja integratsiooniameti rahajagamist uurinud revisjonikomisjoni juhtinud Jaana Padrik ütles eile, et kindlasti polnud uurimine ja revisjoniakt poliitiline tagakiusamine. Ta lisas, et uurimise läbiviimisel ja järelduste tegemisel toetus volikogu revisjonikomisjon volikogu kantseleis töötanud professionaalsetele revidentidele.

Hetkel kuum