Soome elektroonikatehas teeb suveks Pärnusse harutehase

28. jaanuar 2004, 11:01

Telekommunikatsiooniteenuseid pakkuva Soome Efore tehase suvel Pärnus valmiva tehasesse palgatakse 60 kohalikku inimest, mistõttu osa soomlasi kaotab töö.

Efora kavatseb seetõttu vähendada oma Soome Saarijärven-tehase töötajaskonda. Veel detsembris rääkis Efore esindaja, et vaevalt kaasneb Eestisse tehase rajamisega Soomes tööjõu vähendamist, kirjutab Kauppalehti.

Efora tegevjuht Markku Hangasjärve sõnul on veel liiga vara öelda, kas Eesti tehase tõttu kaotab Soomes töö 10 või 30 inimest. Tema kinnitusel ei kavatse igatahes ettevõte sulgeda tehast Kesk-Soomes.

Efore Plc on ettevõte, mis pakub telekommunikatsiooni ja infotehnoloogia teenuseid, kujundab ja valmistab meditsiinis kasutatavat elektroonikat ja muid automaatikaseadmeid, adaptereid, akusid.

Efore peakontor asub Espoos, tehased Saarijärvis, Vantaal ja Tamperes. Harutehased asuvad USAs ja Hiinas. Grupi käive 2003. aastal oli 64,3 mln eurot (miljard Eesti krooni) ja selles töötab 458 inimest. Emaettevõte Efore pls seisab Helsingi börsi I-nimekirjas (investorid) alates 1989. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing