Peeter Raidla • 3. veebruar 2004 kell 6:41

Ehitusärimees Andres Koger vabanes miljoninõudest

Luhtusid omaegse ehitusfirma FCM aktsionäri lootused saada Andres Kogerilt üle 1,1 miljoni krooni kompensatsiooni.

Riigikohus ei andnud eelmisel nädalal menetlusluba kassatsioonkaebusele, mille oli esitanud ASi FCM 18,3 protsendi aktsiate omanik Glaser Emerging Market Fund. Viimase nõude ajendid ulatuvad aastasse 1998, mil AS Koger Sumberg Grupp ning AS FCM sõlmisid ühinemislepingu ning FCM tegevus loeti lõppenuks. Ühinemise tulemusena tekkis AS FKSM.

Toona lepiti kokku, et ühe FCM aktsia eest sai ligi 1,24 Koger Sumbergi aktsiat. Sellist hinda pidas kohaseks tasuks ka PricewaterhouseCoopersi audiitor Urmas Kaarlep.

Glaser Emerging Market Fund leidis aga, et Andres Koger kui ASi Koger Sumberg Grupp juhatuse liige oli esitanud audiitorile valeandmeid ning esitas ehitusärimehe vastu üle 1,1 miljoni krooni ulatunud nõude. Glaser Emerging arvas nimelt, et aktsiate vahetuse õige suhe oleks pidanud olema 1:24 asemel 1:45. Sellest lähtuvalt oligi välja arvutatud nõudesumma.

Nii Tallinna linnakohus kui ka Tallinna ringkonnakohus jätsid Glaser Emerging Market Fundi hagiavalduse rahuldamata. Sama meelt oli eelmisel nädalal ka riigikohus.

Hetkel kuum