Peeter Stamberg • 9. veebruar 2004 kell 13:15

Börsiülevaade: väikeste käivetega tehti kaks rekordit

Börsil oli kauplemisaktiivsuselt teistest aktsiatest üle Eesti Telekom, kõigi aegade kõrgtasemetele jõudsid aga Merko Ehituse ja Saku Õlletehase aktsiad.

Eesti Telekomi aktsia kerkis 1,34 protsenti, 118,29 kroonile. Reedene ja tänane tõus tähendas seda, et ligi 2,8protsendiline langus pärast majandustulemuste avaldamist möödunud neljapäeval on tasa tehtud ning aktsia on samal tasemel, kus enne majandustulemuste avaldamist. Tehinguid tehti aktsiaga 35 ja käivet kogunes aktsiast ligi 20 miljonit krooni. Kokku tehti börsil täna 62 tehingut ja käivet tuli ligi 29 miljoni krooni eest, seega moodustas Telekomiga tehtud tehingud ja käive kõigist börsil tehtud tehingutest ja käivetest vastavalt 56 ja 69 protsenti.

Ainus langeja oli täna Hansapanga aktsia, mille hind taandus 0,44 protsenti 356,74 kroonile. Käivet tuli aktsiast küllaltki korralikud 8,3 miljonit krooni, kuid kauplemisaktiivsus oli arvestades vaid kuute tehingut pea olematu. Viimati oli vähem tehinguid möödunud aasta juulis. Viimase kolme kauplemispäevaga on panga aktsia langenud 6 protsenti. Langus enne järgmisel teisipäeval avaldatavaid majandustulemusi viitab sellele, et väga headele tulemustele investorid ei panusta.

Merko Ehituse aktsia kerkis 209,66 kroonile ehk uuele rekordtasemele. Tipptaseme ja 3,08protsendise tõusu saavutamiseks piisas ühest tehingust, kus omaniku vahetas 109 aktsiat. Käivet tuli seega aktsiast vaid 29 tuhat krooni.

Veelgi väiksema, 10 tuhande krooni suuruse käibega tegi uue tipptulemuse Saku Õlletehase aktsia, mille hind kerkis 1,46 protsenti 108,74 kroonile.

Kõigi aegade rekordtaset kordas täna Harju Elektri aktsia, mille hind sulgus 122,83 kroonil ehk 1,68 protsenti kõrgemal kui reedene sulgemishind.

Täna selgus, et Estiko suuromanik Rondam sai väikeaktsionäridele tehtud ostupakkumise käigus kätte veel ligi 1,8 protsenti Estiko börsil kaubeldud aktsiatest. Kuna nüüd omab Rondam kokku üle 95 protsendi aktsiatest, ei ole nähtavasti kaugel aeg, mil ka seni nigelate ostupakkumistega mitte nõustunud aktsionäridelt ?õiglase? hinnaga aktsiad ülevõetakse. Huvi puudust Estiko aktsiate vastu näitas täna see, et puudus nii ostu- kui ka müüginoteering.

Hetkel kuum