IT-sektor kerkib kiiresti

Annika Matson 12. veebruar 2004, 00:00

Internetiaktsiatest on kõige enam tõusnud Saksa interneti- ja telefoniteenuste pakkuja Freenet.de, kirjutas Austria majandusajaleht Wirtschaftsblatt. Aastaga on firma aktsia tõusnud enam kui 970%.

Freenet.de avaldab oma eelmise aasta tulemused järgmisel nädalal. Investeerimispanga Bankgesellschaft Berlin analüütiku Ralf Hallmanni sõnul on firma jätkuvalt sektori priimus. Eksperdi sõnul ei saa eelmise aasta tulemusi võrrelda aasta varasematega, kuna kontsern võttis mullu Mobilcom AG-lt üle fiksside äri. Seni on ettevõte juhatuse esimees Eckhard Spoerr prognoosidega väga ettevaatlik olnud.

Analüütikud ootavad Freenet.de eelmise aasta käibeks 376 miljonit eurot. 2002. aastal oli vastav näitaja 42 miljonit eurot. Ka kasumi osas ootavad eksperdid tõusu samas mahus. Lisaks kergitasid nad aktsia hinnasihi 65 eurolt 66,5 eurole.

?Näen aktsias veel vaid kuni 10protsendist tõusupotentsiaali,? ütles Hallmann Äripäevale ning lisas, et sellelt kõrgelt tasemelt ta aktsiasse siseneda enam ei soovita.

Ka teine Saksa IT-firma T-Online on Hallmanni sõnul sektori tipus, selle firma puhul alandasid analüütikud ?osta?-soovituse hiljuti ?kogu?-soovituseks.

Hallmann on positiivselt meelestatud kogu Euroopa IT-sektori suhtes ning andnud soovituseks ?kogu?. ?USA internetiaktsiatega võrreldes on Euroopa firmade aktsiatel veel tõusuruumi,? möönis ta.

Suuruselt teise tõusu on IT-firmadest läbi teinud USA Ask Jeeves, mis on kosunud ligi 233% võrra. Kolmandal kohal on Lycos Europe, mille aktsia on näidanud 162% kasvu.

IT-firmade uue kullapalaviku on analüütikute sõnul vallandanud USA oksjonipidaja eBay edulugu.

Näiteks tõusis jaanuari lõpus börsile läinud Prantsuse internetiteenuste pakkuja Iliadi aktsia esimesel kauplemispäeval enam kui 30%. Tänaseks on aktsia läbi teinud korrektuuri, aga aktsia hind on ikkagi enam kui 20% kõrgem emissioonihinnast 16,3 eurot.

Juba kuid keerleb turul spekulatsioon USA internetiotsingumootori Google börsile mineku kohta aprillis. Google?i juht Eric Schmidt kruvib pinget veelgi. Mõne aja eest ütles Schmidt ajalehele London Times, et IPO ei seisa tema lähiaja plaanis. ?Võimalik, et tegu on taktikaga, sest mida salapärasem on juht, seda enam kerkivad esile spekulatsioonid ning see tuleb Google?ile ainult kasuks,? kirjutas ajaleht. Google on analüütikute hinnangul suurim kullatükk internetisektoris. Analüütikud prognoosivad, et firma käive jääb 500 miljoni ja miljardi dollari vahele. Aastane kasum on ekspertide sõnul 150?300 miljonit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing