Hansa Venemaal panka veel ei loo

Romet Kreek 16. veebruar 2004, 00:00

Mõnedes meediaväljaannetes reedel ilmunud uudised Hansapanga huvist Venemaal panga loomise vastu osutusid ennatlikuks.

Hansapank avaldas reedel teate, et nende Venemaa strateegia pole muutunud. Hansapank ei pea läbirääkimisi panga soetamiseks ega tee ettevalmistusi panga asutamiseks Venemaal.

Neljapäevasel Hansapanga pressikonverentsil selgus, et teoreetiliselt võidakse Venemaale pank luua. Hansapank on poolteist aastat otsinud Venemaal võimalusi tegevuse laiendamiseks ning need on ka osaliselt realiseerunud transiidisektori rahastamise, eriti aga tsisternvagunite soetamise finantseerimise vormis. Kuigi Venemaa vagunite finantseerimine on tulus tegevus, on ka seal hakanud teenistus mõnevõrra vähenema. Osaliselt seetõttu otsib Hansapank Venemaal juurde teisi tegevusni??e.

Kui vaadata Hansapanga laenude-hoiuste suhet, siis nõuaks järsk aktiivsuse tõstmine Venemaa tegevussuunal automaatselt raha kaasamist finantsturgudelt, kuna hoiusteturult raha kaasamine on kallim ja aeganõudvam. Sellega hakkaks pank rohkem sõltuma rahaturust.

Hansapank suurendas Venemaa limiiti 50 mln dollari võrra, 300 mln dollarile (3,6 mld kroonile), mis on panga tegevusmahtusid arvestades marginaalne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing