PM: Eesti esinduskalmistut ootab suurinventuur

23. veebruar 2004, 08:20

Riigitegelastele ja loomeinimestele viimseks puhkepaigaks saanud Tallinna Metsakalmistut ootab kevadlume sulades suurinventuur.

Praegu lume alla mattunud esinduskalmistu ülevaatuse võtab tõenäoliselt peagi käsile asjatundjatest koosnev erikomisjon, kelle peatähelepanu on pööratud haudadele, mida pole juba aastaid hooldatud, kirjutab Postimees.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare kirjast, mille ta veebruari alguses kultuuriminister Urmas Paetile saatis, selgub, et täpsemalt plaanitakse likvideerida omasteta nõukogude kangelaste ja nomenklatuursete töötajate hauad.

Sellega seoses tegigi Savisaar kultuuriministrile ettepaneku moodustada spetsialistidest komisjon, et kultuuri- ja muinsuskaitsealuste hauaplatside nimekiri uuesti üle vaadata ning otsustada, milliseid haudu säilitada.

Säilitamise küsimus puudutab näiteks punalipulise laevastiku vanemseersanti P. J. Halturinit, kes maeti 1945. aastal kirjanike künkale. Seda, kuidas meremees Eduard Vilde, Albert Kivikase ja teiste kirjameeste naabrusesse sattus, ei tea täna keegi. Kalmistu registriraamatus on tema nime taha tehtud vaid märge «maetud omavoliliselt».

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing