Karbid ja kastid täiendavad laomööblit

Silver Alamaa 25. veebruar 2004, 00:00

Suurim pakutavate kastide erinevus seisneb selles, kas nad on valmistatud ümbertöötlemata või ümbertöödeldud plastist.

Ümbertöödeldud plastist kastid on lisandite tõttu rabedad, töötlemata plast tugevam ja vastupidavam.

Kaste valmistatakse põhiliselt kolme tüüpi plastist: polüetüleen, polüpropuleen, polüstereen. Need võivad olla kas ümbertöödeldud või töötlemata. Ümbertöödeldud plastist kaste müüvad näiteks Laomaailm ja Luna, töötlemata Stokker.

Mõned olulisemad kastitüübid:
- LF ? poollahtised karbid;
- EF ? euroalusekastid;
- MF ? kastid konveieritele;
- kokkupandavad kastid;
- koonuskastid;
- karbid, mis sobivad spetsiaalselt riiulitele;
- lukustatavad kastid;
- spetsiaalkastid ohtlikele kaupadele;
- antistaatilised kastid;
- konteinerid jne.

Tehes valikut suurte koguste kastide tarnimiseks, peab olema kindel selle õigsuses. Arvestama peaks tarnijaga, kes suudab ka tulevikus samasuguseid kaste tarnida. Vastasel juhul võite tulevikus leida, et ladu on täis kaste, mida pole enam saada, mis ei sobi kokku ei omavahel ega riiulitega. q

LF ? poollahtine karp ? patenteeriti 50. aastatel. Varem ei tulnud keegi mõttele valmistada poollahtiseid karpe, millest oleks võimalik kaupa võtta ka karpe üksteise pealt ära võtmata.

Poollahtised karbid on väga laialt kasutusel näiteks riiulitel Info-Autos, ?elavas? laos Tamros, Magnum Medicalis, NBI Ekspeditsiooni ASis jne. Poollahtine karp ei ole mõeldud kaupade transportimiseks.

Poollahtised karbid sobivad kasutamiseks erinevates karbisüsteemides, mida on võimalik kruvida seinale, mis asetseb ratastel või on vabaltseisev, mis on kahe- või ühepoolne või mille saab kohvris kaasa võtta.

Poollahtistel karpidel on mitmed lisad, nagu näiteks sisseasetatavad karbid, vahejagajad, tolmukatted, etiketihoidjad. Suurematele poollahtistele karpidele, milles on suurem raskus, on võimalik paigaldada ka käepide.

EF-kastide põhjamõõtmed sobivad kokku euroalusega.RK-tüüpi karp on mõeldud kasutamiseks riiulitel. Selle karbi suurim eelis on asjaolu, et ta sobib ideaalselt kokku riiulitega. See tähendab, et ühemeetrisesse sektsiooni mahub neid üksteise kõrvale täpne kogus ruumi raiskamata. Kõik RK-tüüpi karbid on võimalik vahejagajatega jaotada mitmeteks osadeks. Peale karbi on võimalik asetada etikett ka vahejagajale.

Antistaatilised kastid kaitsevad tundlikke elektroonilisi komponente hoonesisesel ümberpaigutamisel, ladustamisel ja käsitlemisel.

Antistaatilisi karpe-kaste on kahte liiki: odavamatel kulub pealmine elektrit juhtiv materjalikiht maha, kallimad karbid on valmistatud läbinisti sellest ainest ja juhivad elektrit kuni oma kasuliku eluea lõpuni. Kvaliteetkastidele antakse kuni 5aastane garantii. Kastide väga pikaajalisel kasutamisel värvid tuhmuvad, põhi kulub, temperatuurierinevused muudavad kastid rabedaks, kulunud kasti intensiivsel kasutamisel võib tulla välja kild või mõraneda servad ja põhi.

Kokkupandava kasti kokkulappimisel jääb järele vaid 20% kasti esialgsetest mõõtmetest. Ka kokkupanduina on neid võimalik asetada üksteise peale. KB-kastid sobivad ideaalselt ruumi säästmiseks tagasitranspordil.

Metallist kastid sobivad võrreldes polüetüleenist kastidega paremini raskete osade, näiteks mutrite ja poltide ladustamiseks.

Ka suurte raskustega metallkaste saab asetada üksteise peale. Metallkaste tehakse ka perforeeritud seinte ja põhjaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing