Väljasaatmiskeskusesse üritati õnnitluskaardiga heroiini saata

Liis Kängsepp 27. veebruar 2004, 13:32

Eile püüti kodakondsus- ja migratsiooniameti (KMA) väljasaatmiskeskusesse (VSK) õnnitluskaardiga heroiini saata, teatas KMA.

28-aastasele Gruusiast pärit illegaalile saadetud õnnitluskaardi helimehhanismi alla peidetud fooliumipakikese valge pulbriga avastas VSK ametnik rutiinse läbiotsimise käigus. Varem pole VSKsse püütud narkootikume sisse tuua või postiga saata.

Kohalekutsutud narkopolitseiniku tehtud kiirtesti põhjal on tegemist opiaadiga, ilmselt heroiini või ?valge hiinlasega?. Pulbri täpne koostis selgub tuleval nädalal peale põhjalikumat analüüsi. Kaardi saatjaks märgitud naise nimi oli väljamõeldud.

Kaardi saajaks märgitud mees on oma ütluste kohaselt ka varem narkootikume tarvitanud, kuid ta ei osanud nimetada, kellelt kõnealune õnnitlus pärines.

Kõik VSKsse saadetud kirjad ja pakid kirjade avatakse enne kätteandmist väljasaadetava juuresolekul, et vältida keelatud ainete või esemete edasi toimetamist.

Harkus asuv VSK avati 10. märtsil 2003. VSK on KMA osakond, mille põhiülesandeks on Eestist välja saadetavate välismaalaste kinnipidamine.

VSKs on hetkel kohti 6 inimesele. 2004. aasta jooksul on plaanis laiendada VSK 35-kohaliseks.

Eestist välja saadetud illegaalide arv suureneb pidevalt. 2001. aastal saadeti Eestist kodumaale tagasi 24 inimest, 2002. aastal oli neid juba 27 ja möödunud aastal 51, enamik Venemaale ja Ukrainasse. Keskmiselt läheb väljasaatmise vormistamiseks 3-5 kuud, sellest enamik dokumentide vormistamiseks vastuvõtvas riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing