Tallinna SAPA lubab planeeringute menetlemist lihtsustada ja kiirendada

01. märts 2004, 10:08

Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Amet (SAPA) algatas detailplaneeringute koostamise lihtsamaks ja selgemaks muutmise, teatas Raepress.

'Eesmärk on teha keerukas protsess lihtsamaks,' ütles abilinnapea Peep Aaviksoo. 'Samas peame kindlustama, et me sellega riske ei suurendaks ja probleeme juurde ei tekitaks.'

Detailplaneeringute menetlemise korra ning sellega seoses ehitusmääruse muutmist valmistatakse ette koostöös arhitektide, planeerijate ja kinnisvaraarendajate esindajatega.

'See on väga hea märk, mis näitab, et ajame ühte asja ning meie kõigi ühine eesmärk on arendada linna nii, et siin oleks kõigil hea olla,' ütles Aaviksoo.

SAPA arhitektuuriteenistuse direktori Arvo Rikkineni sõnul on plaanis detailplaneeringu algatamiseks lähteülesannete koostamise ja kooskõlastamise staadium asendada eskiisiga, mis teeks juba algstaadiumis selgeks, kas sellele alale selliste mahtude kavandamine on üldse mõeldav.

'Koos detailplaneeringu algatamise taotlusega tuleb esitada ka skeem planeeringuga kavandatavast - näidata ära plaanitavad ehitusmahud, hoonestusalad ja hoonete kõrgused,' ütles Rikkinen. 'Eskiis näitab ära, kas taotlus on üldse reaalne.'

Rikkineni sõnul tähendaks uus kord, et lähteülesande koostamise asemel algaks detailplaneeringu koostamine kohe eskiisi staadiumiga, see teeks detailplaneeringu menetlemise protsessi kolmandiku võrra lühemaks ja lihtsamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing