PM: Muinsuskaitse lõikab Sakala keskuselt korruse

03. märts 2004, 08:26

Linnaruumi lõhkumisele viidates nõuab muinsuskaitse Sakala keskuse juurdeehituse alandamist kuue meetri võrra.

Sakala keskust ligi 270 miljoni krooni eest ümber ehitava ASi Uus Sakala nõukogu liige Peeter Rebane ütles eile Postimehele, et arendaja järgib muinsuskaitse nõuet ja juurdeehituse Estonia puiestee poolne ots tuleb korruse võrra madalam.

«Eks me saame muinsuskaitse soovist aru ja ega meil seal midagi teha ole, viisime muudatuse sisse, et saaks edasi minna,» lisas Rebane.

Ettepaneku Estonia teatrihoone naabrusse kerkiv juurdeehitus madalamaks teha esitas riigi muinsuskaitseameti juures töötav ekspertnõukogu, viidates vajadusele kaitsta linnaruumi väärtuslikke alasid.

Eesti Kunstiakadeemia professori Krista Kodrese juhitud nõukogu hinnangul lõhuks hoone linnaruumi tasakaalu.

Kui praegu oli Sakala keskuse juurdeehitus kavandatud 31 meetri kõrgusena, siis muinsuskaitse tegi ettepaneku lõigata sealt kuus meetrit maha, et see jääks Estoniast madalamaks. Erandina võis muinsuskaitse hinnangul kõrgemaks jääda vaid uusehitise lavatorn.

Korruse mahalõikamisega kaob juurdeehituse Estonia-poolsest osast 32 toaga hotell, mis on Rebase sõnul nüüd plaanis üle viia keskuse Rävala puiestee äärsesse otsa ning mis seetõttu tuleb seni kavandatust korruse jagu kõrgem.

Rebane ütles, et hoolimata muinsuskaitse nõudest on plaanis Sakala keskuse ümberehitamisega pihta hakata sel suvel ning 2006. aastal peaks see valmis saama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing