Saku Õlletehase aktsia kerkis uue rekordini

Tõnis Oja 15. märts 2004, 00:00

Ehkki põhinimekirjas noteeritud aktsiate hinnad reedel peamiselt langesid, vedas Saku Õlletehase 4protsendiline tõus Äripäeva indeksi 0,8% võrra 997,89 punktini.

Talse indeks langes 0,12 protsendi võrra 321,24 punktini, sest üldindeksi koostises on Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiate osakaal tunduvalt suurem kui Äripäeva indeksis. Nende kahe aktsia hind langes vastavalt 1,23 protsendi võrra 368,48 kroonini ja 0,52 protsenti 120,32 kroonile.

Saku Õlletehase aktsia hind kerkis 4,05 protsenti 120,48 kroonile, mis on viimase uus rekordtase. Saku teatas neljapäeval agressiivsest tungimisest Soome turule, millele reageerisid tõenäoliselt väikeinvestorid. Omanikku vahetasid 9 tehingu käigus pakid suurusega 75 kuni 675 aktsiat. Vähemalt väike grupp investoreid usub Saku edusse põhjanaabrite juures ning reedesel päeval reageeris aktsia üle hulga aja positiivsele uudisele või õigemini positiivse ootusega uudisele.

Saku aktsia on olnud heaks investeeringuks. Selle hind on kerkinud viimase aastaga üle 80 protsendi ehk 54 krooni aktsia kohta. Hinnatõusule on lisandunud omanikutulu 5 krooni aktsia kohta, mis tegi aastataguseks dividenditootluseks 7,4 protsenti. Ka tänavu lubas Eesti suurim õlletootja maksta sama suurt omanikutulu. Tõsi, aktsia hinna tõusu tõttu on dividenditootlus kahanenud 4,1 protsendile, aga sellele vaatamata on see seniavaldatud dividendimaksjatest üks suuremaid.

Teised kaks tugevat tõusjat, mis mõjutasid Äripäeva indeksit, olid Merko Ehituse ja Norma aktsia. Ka viimasest ilmus reedel Äripäevas positiivse perspektiiviga artikkel, ehkki erinevate pankade analüütikud hindavad Norma Venemaa perspektiive silmas pidades erinevalt. Nimelt on Norma suurkliendil, Venemaa suurimal autotootjal AutoVazil, viimastel kuudel läinud hästi ning pole ime, kui see avaldub ka autotarvikute tootja heades esimese kvartali majandustulemustes. Norma aktsia käive oli üle miljoni krooni.

Põhinimekirja suurima tõusja, Merko Ehituse 3,21protsendiliseks aktsia hinna tõusuks piisas vaid kahest tehingust ja 130 aktsiast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing