Viktor Kaasik müüb Pärnu mnt 10 maja välismaal

Peeter Raidla 15. märts 2004, 00:00

Viimased teated maja müügi kohta pärinevad veebruari lõpust Soomest, kus otsepostitusfirma pani postkastidesse kinnisvarapakkumiste Vapaat Toimitilat kataloogi. Selle kohaselt pakutakse Pärnu mnt 10 müüa kui sadamalähedast kinnisvara kasutamiseks või investeerimiseks 13,9 miljoni euro ehk ligi 218 miljonit krooni eest.

?Hea kinnisvara on kogu aeg müügis,? kommenteeris Kaasik. ?Küsimus on vaid selles, mis hinda me küsime ja mis hinda me saame. Järgmisel nädalal on selle maja asjus meil kohtumine inglastest majahuvilistega. Hinda, mida me küsime, pole korrektne avalikustada. Huvi on, aga välismaised huvilised ootavad 1. maid, et mis siis juhtuma hakkab. Me ka vaatame paar kuud ja ilmselt enne sügist midagi ei juhtu. Praegu on meie põhitähelepanu sellel, et maja korralike rendilepingutega täita.?

Pärnu mnt 10 haldamise ja rentnikega tegelev Viljar Hämalane väitis, et praegu on kogu maja välja renditud. Samas ta lisas, et tema kõrvu pole kuuldused kinnistu järjekordsest müügist jõudnud.

Äripäevale teadaolevalt on kõnealuses hoones siiski vaba pinda piisavalt ning mitu rentnikku on lahkumas. Näiteks investeerimisfirma Suprema, kelle kasutuses on kaks korrust, lahkub sealt mais.

Läinud aasta suvest on Kaasik väitnud, et tegutseb oma väliskliendi huvides. Ühtegi kinnitust kliendi olemasolu kohta pole aga seni esitatud.

Detsembris 2003, kui Äripäev tundis huvi, miks kinnistu senine omanik OÜ Vemarro likvideerimisele läheb, vastas Kaasik: ?Ma pean ju kuidagi oma klienti kaitsma.? Viidates sellega asjaolule, et maja endise rentniku ASi Elias hagiavaldus kinnistu müügi tühistamise nõudes pole saanud kohtulahendit. Ehk kinnistu müük Vemarrole pole seni õiguslikku kinnitust leidnud.

Jaanuaris fikseeriti küll äriregistris kinnistu valdaja, OÜ Baltin omanikuvahetus, ent ilmselt jäi tegelik omanik samaks. Ametlikult on Baltini uus omanik Nicosias registreeritud Laufer Company, mille aadressiks on Küprose pealinnas tegutsev advokaadibüroo Christodoulus G. Vassiliades & Co. Tehingu hinnaks oli 40 000 krooni.

Kaasik on vastanud varem küsimusele, kas Küprose firma ongi see lubatud investeerimisfond, lakooniliselt: ?Ei! Aitäh, see on kõik, mida saan teile öelda.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing