Hüvitusfondi eksjuht võib saada tingimisi karistuse

Inno Tähismaa 16. märts 2004, 00:00

Möödunud nädala neljapäeval ja reedel Talinna linnakohtus toimunud istungitel nõudis prokurör Kristel Siitam-Nyiri Mölderile aastast karistust tingimisi. ?Palusin tema suhtes kohaldada ka tegutsemiskeeldu,? lisas Siitam-Nyiri, ?võtta temalt õigus kolme aasta jooksul töötada tippjuhina või varaliselt vastutavatel ametikohtadel riigi või kohaliku omavalitsuse osalusega äriühingutes.? Sellise keelu mõte on prokuröri sõnul selles, et mitte lasta Mölderit riigi raha ligi.

Siitam-Nyiri ütles, et Mölderile süüks pandavad teod on toime pandud 6?9 aasta eest ja kuna vahepeal pole rikkumisi olnud, pole põhjust tema isoleerimiseks ühiskonnast. ?Teine oluline argument on see, et kuriteoga oli tekitatud vaid mittevaraline kahju, nn mainekahju,? lisas prokurör.

Mölderi üle on kohtuprotsess kestnud üle kahe aasta. Protsess jätkub 15. aprillil, mil kuulatakse ära Mölderi viimane sõna. Mölderi advokaat Aivar Pilv esitas reedel kaitsekõne, kus nõudis oma kaitsealuse õigeksmõistmist.

Keskkriminaalpolitsei esitas Hüvitusfondi endise juhatuse esimehe Arle Mölderi ja juhatuse liikme ning finantsjuhi Andres Männarti suhtes süüdistuse 2002. aastal.

Mölderi kolleeg Hüvitusfondist Andres Männart sai kohtult karistuseks kaks aastat vanglat. Männart istub alates möödunud aasta novembri keskpaigast Murru vanglas. Mölderi elukaaslane Annaliisa Vinnal sai kaheaastase vanglakaristuse tingimisi.

Mölderile on süüks pandud seda, et ta tühistas Hüvitusfondi juhina 144 miljoni kroonise tulevikutehingu Ühispangaga, millest fond sai 63 miljonit krooni kahju. Arle Mölder on kohtus põhjendanud lepingu tühistamist sellega, et vastasel korral oleks Ühispank kokku kukkunud ja fond poleks pangast enam muid summasid kätte saanud.

Varem on Mölder öelnud, et Ühispanga juht Ain Hanschmidt nõudis temalt tehingu tühistamist. Hanschmidt on selle jutu ümber lükanud. Kokku kaotas Hüvitusfond börsilangusega üle 200 miljoni krooni. Fondi 1998. aasta majandustegevuse tulem oli 370 miljoni krooni suurune kahjum, mis hävitas neljandiku fondi varast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing