Euroopast alates meeleolu muutus

Tõnis Oja 17. märts 2004, 00:00

Madridi plahvatuse mõju avaldus esmaspäeval jätkuvalt USA aktsiaturgudel, olulisemad aktsiaindeksid langesid selle aasta madalaimale tasemele.

Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 137,19 punkti ehk 1,3 protsenti, 10102,89 punktini. See oli juba kolmas päev viimasest neljast, kui maailma enimjälgitav indeks kahanes enam kui 100 punkti võrra. Indeksi kolmekümnest komponendist odavnes 29 aktsia hind. Ainsaks erandiks oli United Technology aktsia, mille hind tõusis 0,63 protsenti, 87,90 dollarini. Hinnatõusu põhjuseks oli soovituse tõstmine Deutsche Banki poolt. Tehnoloogiasektor oli veel nõrgem. Selle sektori indeksiks peetav Nasdaqi koondindeks langes 2,3 protsenti, 1939,20 punktini, mis on selle suurim langus alates 4. veebruarist. Viimasest kuuest kauplemispäevast on indeks langenud neljal.

Eile hakkasid meeleolud muutuma. Euroopa aktsiaturud said turgutust uudisest, et Mandri-Euroopa suurima turuväärtusega pank BNP Paribas ostab ära 1,2 miljardi dollari eest Community First Banksharesi. Ülevõtmised mõjuvad turgudele alati hästi ja seekord kerkis isegi ülevõtja hind 3,4 protsenti.

Optimismi jätkus ka teisele poole Atlandit, vähemalt esimesteks kauplemistundideks. Konglomeraadi 3M oodatavad selle kvartali head majandustulemused ja USA suuruselt neljanda maaklerfirma Lehman Brothersi rekordiline kvartalikasum tekitasid optimismi kogu turul. Tund aega pärast kauplemise algust oli 0,78 protsendi võrra kerkinud nii Dow Jonesi tööstuskeskmine kui ka Nasdaqi koondindeks. ?Käibed kasvavad ja kasumid liiguvad tegelikult üles. Aeg on siseneda agressiivsemalt turule,? lausus Bloombergile Citigroup Asset Managementi fondihaldur Lawrence Weissman.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing