Radiolinja pakub GPRS-internetti karbis

Kaido Einama 18. märts 2004, 00:00

Aastaid tagasi tulid poelettidele karbid, kust sai sissehelistamisteenuse arvutit ise seadistamata käivitada, nüüd pakub Radiolinja GPRS-internetti karbis, millest leiab GPRSi-kaardi ja tarkvaraga CD.

Radiolinja-Vodafone?i Mobile Connect Cardiks nimetatav seade on tegelikult nagu mobiiltelefon, kuid töötab sülearvuti PC-kaardi pesas. SIM-kaart käib talle sisse. Tarkvara CD-l on töökeskkonna kaks versiooni: lihtsalt internetiversioon ning interneti ja intraneti versioon. Erinevus on ühes nupus, mille all esimesel juhul on suhtlustarkvara link, teisel juhul VPNi ehk turvakanali loomise link.

Reklaamides lubab Radiolinja, et eelseadistatud kaardiga saab arvuti võrguvalmis viie minutiga. Proovime selle järele. Käivitame stopperi, kui juhend loetud.

00.00 paneme sülearvutisse CD, käivitub programm, mis küsib keelevaliku kohta. Installikeeleks saab valida inglise keele, programmi kasutuskeeleks eesti keele.

00.12 palutakse valida e-posti programm. Valin Outlooki (ehkki see on GPRS-ühenduse aegluse tõttu halb valik) ning suhtlustarkvaraks Trilliani. See tuleb kõvakettalt ise üles otsida.

02.45 arvuti teatab pärast pikemat mõtlemist, et vajaks restarti. Taaskäivitamise ajal saab uurida andmesidekaarti: see on Vodafone?i punastes värvides, SIM-kaardi auk on avar, kaardi väljasaamiseks ei pea pliiatsiga kuskil pilus urgitsema. Antenn käib kaardi sisse, seega ei ole arvutis oleval kaardil mingeid väljaulatuvaid osasid.

05.08 palutakse sisestada Mobile Connect Card. Dialoog käib inglise keeles. Kui see tehtud, tuntakse ära koguni neli uut lisaseadet ja Windows asub nende kallal tööle.

05.52 Kõvaketta ragin on vaibunud, tundub, et GPRS-tarkvara on oma töö teinud. Klikin ekraanile tekkinud Vodafone?i logol ja avaneb programm. Levi ei ole. Pärast arvutiga toas liikumist levi tekib.

06:30 levi on olemas, ühenduse nupule vajutades ka GPRS-sessioon avatud. Kõigi tunnuste järgi peaks internet olemas olema. Klikkides vestluse nupule, käivitatakse suhtlustarkvara, ja e-posti alt hakkab Outlook oma katalooge avama. Ühendus töötab ja tundub, et jääbki tööle.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing