Maksu- ja tolliamet: piir sulgub vaid toidukauba sisseveole

18. märts 2004, 14:40

Maksu- ja tolliamet teatas, et piir sulgub vaid veterinaarkontrolli alla kuuluvale sisseveole nn kolmandatest riikidest.

Järgneb maksu- ja tolliameti selgitus (muutmata kujul ? toim.).

Alates 1. maist 2004 rakenduv nõue piiripunktide veterinaar- ja toidukontrolli osas tunnustamise kohta ei puuduta piiranguna neid Eesti ettevõtteid, kes ekspordivad kolmandatesse riikidesse Eesti või muu Euroopa Liidu liikmesriigi loomseid kaupu (kala, liha, piim, munad, tooted nendest, loomanahad). Vastav piirang piiripunkti nõuetele vastavuse osas kehtib loomsete kaupade sisseveol kolmandatest riikidest. Väljaveol puudutab selline tunnustatud piirpunkti nõue ainult ühenduse välises staatuses olevat transiitkaupa. See tähendab, et selline kaup tohib siseneda ja väljuda Euroopa Liidu territooriumilt vaid läbi tunnustatud piiripunktide, millisteks hetkel on ainult Luhamaa ja Paldiski sadam.

Seega võib nii Eesti kui ka muu Euroopa Liidu liikmesriigi kaup väljuda Eestist kolmandasse riiki alates 1. maist läbi ükskõik millise rahvusvaheliseks liikluseks avatud piiripunkti (loetelu on toodud VV 25.06.2002 nr 205), kuna piiril sellisele kaubale veterinaar- ja toiduamet enam kontrolli ei tee.

Piiripunktide sulgemisest veterinaarkontrolli alla kuuluvale nn kolmandate riikide kaubale loe tänasest Äripäevast <#siit=http://www.aripaev.ee/2591/uud_uudidx_259101.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing